Інтерфакс-Україна
10:14 23.04.2025

СБУ затримала переселенця з Бахмута, який коригував ворожі удари по Черкащині

1 хв читати
СБУ затримала переселенця з Бахмута, який коригував ворожі удари по Черкащині

Контррозвідка Служби безпеки затримала на Черкащині 42-річного переселенця з Бахмута, який восени 2022 року переїхав до центрального регіону України, а згодом почав працювати на окупантів.

В телеграм-каналі в середу СБУ повідомляє, що після дистанційного вербування фігурант готував координати для ракетно-дронових атак РФ по Черкащині.

"Встановлено, наприклад, що для наведення удару по районному ТЦК агент під виглядом оновлення облікових даних прийшов до військового об’єкта і звідти "скинув" його геолокацію фсб", - йдеться в повідомленні.

Крім того, він регулярно об’їжджав територію області, намагаючись виявити радіолокаційні станції та зенітно-ракетні комплекси ЗСУ.

За інформацією СБУ, під час таких розвідвилазок зрадник шпигував також за навчальними центрами і запасними командними пунктами українських військ. У подальшому він сподівався влаштуватися головним спеціалістом до місцевого органу самоврядування, щоб використовувати посаду для збору додаткової розвідінформації.

Співробітники СБУ завчасно викрили агента, задокументували його злочини і затримали, коли він проводив дорозвідку поблизу потенційної цілі.

Слідчі Служби безпеки повідомили йому про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану). Зловмисник перебуває під вартою.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Росія на переговорах висунула вимогу віддати їй п'ять регіонів України і визнати це на міжнародному рівні - ЗМІ

Сибіга провів розмову з Каллас: погодилися, що тиск на Москву необхідно посилити

Макрон: Трамп має намір поговорити з росіянами в найближчі години або дні - ЗМІ

З початку доби Сили оборони відбили 115 ворожих атак - Генштаб

Четверо мирних мешканців постраждали внаслідок ворожих обстрілів Харківщини - прокуратура

Сибіга: план Путіна представити зустріч у Стамбулі як продовження березня 2022 року зазнав поразки

Україна й Чорногорія діятимуть спільно як кандидати на вступ до ЄС – Зеленський

Компенсація постраждалим має охоплювати всю шкоду від агресії Росії, починаючи з 2014 року – Мудра

США цього року почнуть консультації з країнами Європи про скорочення свого контингенту – постпред при НАТО

Нідерланди збільшили у 2025 році обсяг військової допомоги Україні майже втричі – Зеленський

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА