Інтерфакс-Україна
10:25 30.04.2025

ВАКС оголосив вирок у справі заволодіння понад 98 млн грн УЗ: 8 та 9 років за однією статтею, звільнення від відповідальності за іншою

2 хв читати
ВАКС оголосив вирок у справі заволодіння понад 98 млн грн УЗ: 8 та 9 років за однією статтею, звільнення від відповідальності за іншою

(уточнено заголовок та 1 абзац)

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) оголосив вирок у справі заволодіння понад 98 млн грн коштів ПАТ "Укрзалізниця": підсудні визнані винними з призначенням конкретних термінів покарання, але звільнені від відповідальності у зв'язку із закінченням строків давності.

"30 квітня 2025 року колегія суддів ВАКС оголосила обвинувальний вирок 4 колишнім службовим особам філії "Центр транспортного сервісу "Ліски" ПАТ "Укрзалізниця", викритим на зловживанні своїм службовим становищем та заволодінні коштами ПАТ "Укрзалізниця" в сумі 98,2 млн грн шляхом документального оформлення безтоварних операцій із придбання мазуту флотського і дизельного пального в ТОВ "Скела Терциум", - повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) в телеграм-каналі в середу.

В прокуратурі уточнюють, що фактично вказані матеріали не поставлялись ні до паромів, для потреб яких укладались договори поставки палива, ні до орендованих резервуарів.

"Вироком суду осіб визнано винуватими у вчиненні злочинів, передбачених ч. 5 ст. 191 та ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 366 КК України, і призначено покарання у виді 8 та 9 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати керівні посади на підприємствах, в установах та організаціях незалежно від форми власності строком на три роки, з конфіскацією майна. Разом із тим суд звільнив осіб від відбування покарання за ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 366 КК України у звʼязку із закінченням строків давності", - зазначається в повідомленні.

В САП інформують, що за рішенням суду, двом обвинуваченим змінено запобіжний захід на тримання під вартою до набрання вироком законної сили. "Суд ухвалив взяти осіб під варту в залі суду", - йдеться в повідомленні.

Ще до двох обвинувачених застосовано запобіжні заходи у вигляді цілодобового домашнього арешту.

Вирок Вищого антикорупційного суду набирає законної сили через тридцять днів із дня його проголошення, якщо його не буде оскаржено до Апеляційної палати ВАКС.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"Запоріжсталь" у 2025р спрямувала на поліпшення умов робочого побуту понад 13 млн грн, з 2012р інвестиції склали 260 млн грн

Кличко: В Києві без опалення залишаються близько 100 будинків

Запасів пального в Україні достатньо на найближчі 20 днів – Свириденко

В Києві до житлових кварталів підключені 24 електрогенератора великої потужності, розгортаються додаткові Пункти незламності – Свириденко

Співзасновник "Нової пошти" Поперешнюк ініціював дискусію щодо доцільності збереження комендантської години

Ще 150 шкіл з України та Великої Британії зможуть взяти участь в освітній програмі в межах Угоди про 100-річне партнерство

Зеленський і президент Чехії обговорили ситуацію на фронті, чеську артилерійну ініціативу

"Енергетичний Рамштайн" відбудеться онлайн, дата проведення ще визначається – МЗС

В Україні відкриється бізнес-центр для активізації співпраці британського і українського ОПК

ВАКС визначив для Тимошенко заставу в 33 млн грн та процесуальні обов'язки

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА