Інтерфакс-Україна
14:28 06.05.2025

Останки 42 людей виявлено на місці ексгумації у колишньому селі Пужники на Тернопільщині

2 хв читати

На місці проведення ексгумаційних робіт у колишньому селі Пужники на Тернопільщині виявлено останки 42 людей. Про це йдеться у спільній заяві Міністерства культури та національної спадщини Республіки Польща, фонду "Свобода та демократія", Поморського медичного університету та Інституту національної пам’яті Польщі з приводу завершення робіт з ексгумації останків людей.

"Було знайдено фрагменти скелетів щонайменше 42 осіб – жінок, чоловіків та дітей. Після лабораторних аналізів буде встановлено остаточну кількість постраждалих, їхню стать та вік", - ідеться у заяві на сайті Міністерства культури та національної спадщини РП.

Повідомляється, що дослідницька група очищає знайдені останки, проводить антропологічні та медичні аналізи, а також виконує 3D-сканування. Водночас отримують зразки матеріалу для генетичного дослідження, з якого буде вилучена ДНК жертв. Ці дії спрямовані на відновлення їхньої особистості та забезпечення їм гідного поховання. Згідно з бажанням родин, після проведення дослідницьких робіт останки жертв будуть поховані на цвинтарі в Пужніках.

Під час роботи також було збережено особисті речі, зокрема: ґудзики, фрагменти чоток, медальйони.

У роботі, яку координує Фонд "Свобода і демократія", беруть участь експерти Поморського медичного університету, компанії "Волинські старожитності" та Інституту національної пам’яті Польщі. Роботи повністю фінансуються з бюджету Міністерства культури та національної спадщини Польщі.

Як повідомлялося, уповноважений уряду Польщі з відбудови України, голова комісії Сейму РП у закордонних справах Павел Коваль заявив, що проведення ексгумаційних робіт у Пужниках на Тернопільщині є проривом в українсько-польських відносинах.

Ексгумацію тіл польських громадян, які загинули у 1945 році, розпочали на місці неіснуючого села Пужники 24 квітня. Роботи проходять у межах українсько-польської співпраці, спрямованої на спільне осмислення історичних подій Другої світової війни.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Розвідка Естонії: РФ не здатна на оперативний прорив на жодному фронті, а українські збройні сили здатні контролювати тиск

Міністерство юстиції України відкрило сторінку у TikTok

На Рівненщину евакуйовано 58 пацієнтів психоневрологічного інтернату з Дніпропетровської області

Шестеро цивільних зазнали поранень на Донеччині минулої доби через ворожі обстріли

Наєв залишив посаду командира тактичної групи "Вугледар"

Зеленський пояснив, навіщо Росія передає тіла своїх військових під виглядом загиблих українських захисників

На 2026 рік Україна хоче спробувати вийти на 0,25% від ВВП держав-партнерів на підтримку ОПК – Зеленський

РФ буде тягнути зустрічі в Стамбулі для відтермінування санкцій – Зеленський

Україна передала партнерам інформацію про компанії, які поставляють верстати в РФ для виробництва зброї – Зеленський

39 компаній ОПК Росії задіяні у виробництві "Орєшніка" – Зеленський

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА