Інтерфакс-Україна
04:10 07.05.2025

Піт Хегсет в лютому 2025 року скасовував постачання зброї Україні, не ставлячи Білий дім до відома - ЗМІ

3 хв читати

Міністр оборони США Піт Хегсет віддавав накази про скасування рейсів вантажної авіації зі зброєю для України, не повідомляючи про це Білий дім, інформує агентство Reuters, посилаючись на власні джерела й розслідування.

"Приблизно через тиждень після початку другого президентського терміну Дональда Трампа американські військові видали наказ трьом вантажним авіакомпаніям (TRANSCOM), що базуються на авіабазі Дувр у штаті Делавер і на американській базі в Катарі, зупинити 11 рейсів з артилерійськими снарядами та іншим озброєнням, які прямували в Україну", - пише Reuters.

За інформацією агентства, "високопосадовці з питань національної безпеки - у Білому домі, Пентагоні та Державному департаменті" - не змогли надати відповіді на запити Києва й Варшави щодо причин, характеру й тривалості тієї зупинки постачання.

"Скасування відбулося після того, як 30 січня Трамп завершив нараду в Овальному кабінеті щодо України, в якій брав участь Хегсет та інші високопосадовці з питань національної безпеки, за словами трьох джерел, знайомих з ситуацією. За словами двох співрозмовників, під час зустрічі прозвучала ідея припинити допомогу Україні, але президент не давав жодних вказівок щодо припинення допомоги Україні", - йдеться в розслідуванні Reuters.

Згідно з документами TRANSCOM, з якими ознайомилося агентство Reuters, усний наказ надійшов з офісу Піта Хегсета, міністра оборони.

"Президент не знав про наказ Хегсета, як і інші високопосадовці з національної безпеки, які брали участь у зустрічі", - стверджує агентство, на основі інформації обізнаних джерел. У Білому домі не пояснили, чому, за словами співрозмовників Reuters, високопосадовці з національної безпеки, які відповідають за звичайний процес прийняття рішень, не знали про цей наказ, або чому його так швидко скасували.

"Переговори про припинення російсько-української війни були складною і мінливою ситуацією. Ми не збираємося детально описувати кожну розмову між вищими посадовими особами адміністрації протягом усього процесу", - цитує Reuters Каролінe Левітт, прес-секретарку Білого дому.

Згідно з документами, з якими ознайомилося агентство Reuters, скасування рейсів коштувало TRANSCOM 2,2 мільйона доларів.

Скасовані рейси містили зброю, яка давно була схвалена адміністрацією Байдена та санкціонована законодавцями в Конгресі та Сенаті.

"Три джерела, знайомі з ситуацією, повідомили, що Хегсет неправильно інтерпретував обговорення з президентом щодо політики щодо України та поставок допомоги, не вдаючись до подальших подробиць. Ще чотири особи, поінформовані про ситуацію, повідомили, що невелика група співробітників у Пентагоні, багато з яких ніколи не обіймали державних посад і які роками виступали проти допомоги США Україні, порадили Хегсету розглянути можливість призупинення допомоги країні", - пише Reuters.

Незважаючи на коротку паузу в лютому та довшу, що почалася на початку березня, адміністрація Трампа відновила надсилання останньої допомоги, схваленої за часів президента США Джо Байдена. Жодної нової політики не було оголошено.

Джерело: https://www.reuters.com/world/us/order-by-hegseth-cancel-ukraine-weapons-caught-white-house-off-guard-2025-05-06/

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

McDonald’s відкрив перший ресторан у Мукачеві та шостий у співпраці з АЗС

Окупанти зберігають високу активність на покровському та новопавлівському напрямках – Генштаб ЗСУ

UAME ініціює розширення списку підсанкційних осіб у сфері культури - президент асоціації Санченко

На Донеччині через обстріли загинула одна людина, вісім дістали поранень

Кабмін виділив 1,6 млрд грн на облаштування навчальних полігонів та стрільбищ

Мерц закликає всі країни ЄС збільшити оборонні витрати, зберегти підтримку України

Літак президента Сербії Вучича після посадки у Баку продовжив свій шлях до Москви

Шмигаль доручив прискорити приватизацію "Сумихімпрому"

Мобілізований, який збирався навести російські КАБи на свій підрозділ, отримав 15 років в'язниці – СБУ

Уряд у 2025р виділив 2,9 млрд грн на програми і проєкти відбудови й розвитку Сумщини - Шмигаль

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА