Інтерфакс-Україна
10:04 08.05.2025

Влада РФ хоче використати 9 травня для масштабного випробування "суверенного інтернету"

2 хв читати
Влада РФ хоче використати 9 травня для масштабного випробування "суверенного інтернету"

В Кремлі, ймовірно, перевірятимуть можливість повністю від’єднувати великі території Росії від інтернету під приводом захисту святкувань Дня перемоги в Росії, стверджують аналітики Інституту вивчення війни (ISW).

"Російська влада, ймовірно, перевірить свою здатність повністю відключити великі території Росії від інтернету 9 травня під приводом захисту святкування дня перемоги в Росії. Посадовці республік Чувашія та Татарстан, а також Воронезької та Тверської областей 7 травня попередили, що влада може обмежити використання мобільної мережі для "забезпечення безпеки" 9 травня", йдеться у огляді ISW на сайті у четвер .

В свою чергу російські сервіси та банки попередили, що це може вплинути на доступ банківських послуг, таксі, кур’єрських служб і послуг громадського транспорту, особливо в Москві та області.

Як зазначається в огляді ISW, російська влада періодично тестує свою систему "суверенний інтернет", яка дозволяє Росії повністю відключитися від глобального інтернету та все більше цензурувати можливості росіян спілкуватися та отримувати доступ до інформації. Повідомлення про значні перебої в роботі російського інтернету почастішали в перші місяці 2025 року, і російська влада, ймовірно, прагне скористатися святом 9 травня, щоб провести широкомасштабне випробування системи Суверенного Інтернету, не зустрічаючи значного опору з боку росіян.

Дослідники також допускають, що Кремль також, ймовірно, прагне запобігти поширенню росіянами фото- і відеоматеріалів пошкоджень і пожеж від можливих українських далекобійних ударів 9 травня.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Мерц привітав експосла ФРН в Україні з призначенням на посаду голови федеральної розвідслужби

"Фокстрот" відкрив оновлений магазин у Миргороді

Свириденко закликала місцеву владу використовувати додаткову дотацію на захист критичної інфраструктури

Презентація першого українського роману, написаного поглядом, відбулася в Києві – "Проти вітру" Марини Бородіної

Мінрозвитку: Готується оновлений механізм евакуації людей із територій активних та можливих бойових дій

Понад 7 тис. місць для розміщення евакуйованих осіб вже підготували в Україні

Суд усунув з посади детектива НАБУ через підозру в недостовірному декларуванні та обрав заставу майже в 3 млн грн

Шмигаль на виставці у Лондоні обговорив з виробниками ОПК закупівлі, техпідтримку, спільне виробництво

Чистий виїзд українців відповідає прогнозам НБУ попри дозвіл виїзду парубкам 18-22 років

Пілот українського Су-27 загинув в бою – Генштаб

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА