ЄС підтримує заклик до 30-денного припинення вогню в Україні - Каллас
Євросоюз приєднується до заклику щодо повного і безумовного припинення вогню в Україні на термін щонайменше 30 днів, заявила глава дипломатії ЄС Кая Каллас.
"Ця пауза в бойових діях може стати важливим кроком на шляху до скорочення страждань цивільного населення і надати простір для змістовних переговорів про справжній мир, спрямований на припинення агресивної війни Росії та відновлення всеосяжного, справедливого і міцного миру", - ідеться в заяві Каллас від імені Європейського союзу.
У документі сказано, що "ЄС залишається твердим у своїй прихильності до всеосяжного, справедливого і міцного миру в Україні, заснованого на принципах Статуту ООН і міжнародного права, і вітає всі зусилля з досягнення такого миру".
"Як і в минулому, тепер Росія повинна продемонструвати свою готовність до досягнення миру", - наголошується у заяві.
Цю заяву підтримали й інші учасники неформальної зустрічі міністрів закордонних справ країн ЄС у Львові 9 травня: Молдова, Північна Македонія, Норвегія, Україна та Велика Британія.
Реклама
Реклама
ЩЕ ЗА ТЕМОЮ
Учасники зустрічі коаліції охочих у Києві провели розмову з Трампом, Україна готова до 30-денного припинення вогню з 12 травня– Сибіга
13:55, 10.05.2025
Фон дер Ляєн: 30-денне припинення вогню має бути реалізоване без жодних попередніх умов, інакше – жорсткі санкції
13:12, 10.05.2025
Мерц заявив про посилення санкцій проти Росії, якщо Путін відкине пропозиції 30-денного припинення вогню
11:56, 10.05.2025
Мирна угода повинна гарантувати безпеку суверенітету України, історія спостерігає за нами – Макрон
10:14, 10.05.2025
Для встановлення режиму припинення вогню з Україною необхідно зупинити постачання Києву західних озброєнь - Пєсков
09:15, 10.05.2025
ОСТАННЄ
Премʼєр-міністр Данії взяла участь онлайн у зустрічі "коаліції охочих"
13:51, 10.05.2025
Міжнародні аудитори сертифікували екопрограми "ДТЕК Мережі"
13:47, 10.05.2025
Шість посадовців матеріально-технічного забезпечення Нацгвардії відсторонені від посад - МВС
13:37, 10.05.2025
Єрмак опублікував фото зустрічі європейських лідерів у Києві з підписом "Історичні моменти"
13:35, 10.05.2025
Прохолодна, дощова погода збережеться в Україні найближчими днями