Інтерфакс-Україна
16:22 14.05.2025

Білецький про високотехнологічне оснащення армії: 80 млрд, щоб закрити весь фронт

2 хв читати
Білецький про високотехнологічне оснащення армії: 80 млрд, щоб закрити весь фронт

Переоснащення піхотних бригад ЗСУ до високотехнологічного рівня, який відповідав би умовам і задачам сучасної війни, коштувало б Україні 60-80 млрд грн. Орієнтовані розрахунки в інтервʼю Юрію Бутусову назвав командир Третього армійського корпусу Андрій Білецький.

Такий порядок цифр базується на досвіді Третьої штурмової бригади – одного з найбільш технологічних підрозділів у ЗСУ, лідера у застосуванні БпЛА та наземних роботизованих комплексів. Потребу "Трійки" у фінансових ресурсах саме на технологічну компоненту Білецький оцінив у приблизно 3 млрд грн. Бригада при цьому утримує рекордні 50 км активної смуги або 5% загальної довжини фронту. "Якщо беремо таку ділянку, виходить, що загалом треба 60 млрд, може трохи більше – нехай навіть 80 млрд, щоб нормально закрити весь фронт. Це 2 млрд доларів", – сказав командир Третього корпусу.

За його оцінкою, цієї суми вистачило б на потреби піхотних бригад у сучасних засобах розвідки, ешелоновану лінію дронів по всьому фронту, запровадження електронних систем управління боєм та інших військових технологій. Це додало б підрозділам ефективності і суттєво зменшило кількість втрат особового складу.

"Це неприємна математика, але вона існує. Держава Україна повинна виплатити родині загиблого майже 15 мільйонів гривень. 100 загиблих бійців – це 1,5 мільярди. Подібна лінія могла б зберегти декілька тисяч життів. Ми би були в плюсі по грошах, а головне – були б живі ці люди. Як на мене, 2 мільярди доларів для адекватної війни не така й велика сума на весь тисячокілометровий фронт", – сказав вважає Білецький.

На його думку, можна знайти необхідний фінансовий ресурс, якщо оптимізувати військові витрати. До того ж підрозділи воюють переважно вітчизняними технологіями і обладнанням: радари, БпЛА, системи РЕБ, радіоелектронної та радіотехнічної розвідки – здебільшого українського виробництва, мають схожі із західними аналогами характеристики, але при цьому значно дешевші.

"Коли ти вкладаєш у ці речі, ти вкладаєш у власний військово-промисловий комплекс, у власні робочі місця, у власну економіку. Я думаю, що варто пошукати ці ресурси для українського виробника і для українського солдата в першу чергу", – заявив Білецький.

Нагадаємо, державний бюджет на 2025 рік передбачає видатки на оборону України у майже 2,23 трлн грн, що становить 26,3% ВВП. З них видатки на озброєння та військову техніку становлять 739 млрд грн.

ОСТАННЄ

Російські військові скинули вибухівку з дрона на жителя Херсонщини – ОВА

Пісторіус підтримав стратегію нерозголошення інформації про постачання озброєння в Україну

У Німеччині можуть відновити призов, якщо не вистачить охочих йти в армію добровільно

Зеленський подякував Папі Леву XIV за готовність до посередництва у мирному процесі

Швейцарія профінансує EUR6,4 млн внесок України за підписку на додаткові акції ЄБРР

Китай призупиняє дію низки заходів експортного контролю щодо компаній США

Кількість загиблих через ракетний удар по Сумській громаді зросла до трьох

Кулеба в рамках підготовки до URC2025 провів ряд зустрічей з представниками італійського уряду та громад

Зеленський призначив Джелялова послом у Туреччині

Зеленський: Я очікую, хто прибуде від Росії, тоді буду визначати, які кроки варто робити Україні

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА