Інтерфакс-Україна
06:38 21.05.2025

ВООЗ ухвалила угоду про зміцнення глобальної готовності до пандемій

2 хв читати

Країни-члени Всесвітньої організації охорони здоров’я ВООЗ ухвалили Пандемічну угоду, спрямовану на зміцнення глобальної готовності до майбутніх пандемій.

Як повідомляє Міністерство охорони здоров'я, угоду консенсусно країни-члени ВООЗ на 78-й сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я в Женеві 20 травня.

Пандемічна угода стала результатом понад трьох років переговорів між державами, фахівцями та міжнародними організаціями і стане основою для глобальної координації, дозволить уникнути помилок, виявлених під час пандемії COVID-19, і підготуватися до нових викликів у сфері охорони здоров’я.

Зокрема, угода передбачає створення системи доступу до патогенів і розподілу переваг (PABS), забезпечить оперативний обмін даними та резервування 20% вакцин і ліків для країн із низьким і середнім рівнем доходу.

Також угода передбачає формування глобальної мережі логістики, розбудову національних планів готовності, справедливе географічне розміщення виробничих потужностей, механізми фінансової підтримки для країн, які цього потребують, і впровадження підходу "Єдине здоров’я", що визнає взаємозв’язок між здоров’ям людей, тварин і довкілля.

МОЗ зазначає, що угода набуде чинності після завершення переговорів щодо додатків та ратифікації національними урядами

Загалом у межах 78-ї Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я Україна бере участь у розгляді низки стратегічних документів ВООЗ, зокрема, оновлення доповіді щодо імплементації резолюції 2022 року "Надзвичайна ситуація у сфері охорони здоров’я України, країн, що приймають та розміщують біженців, спричинена агресією РФ", та низки резолюцій – "Зміцнення фінансування охорони здоров’я у глобальному масштабі" (ініціатор — Нігерія), "Прискорення дій щодо глобальних трудових ресурсів у сфері охорони здоров’я та догляду до 2030 року" (ініціатори — Філіппіни та Марокко), "Зменшення тягаря неінфекційних захворювань шляхом зміцнення здоров’я нирок та посилення профілактики і боротьби з хворобами нирок" (ініціатор — Гватемала), "Продовження терміну дії Всеохоплюючого плану імплементації з харчування матерів, немовлят та дітей раннього віку" (ініціатори — Ірландія та Ефіопія), а також у підготовці рішення ВООЗ щодо пріоритезації сфери психічного здоров’я (ініціатори — Чилі та Домініканська Республіка).

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Генштаб підтвердив ураження об'єкта ВПК РФ – заводу напівпровідникових приладів в Орловській області

Зеленський підписав закон щодо безперешкодної торгівлі з європейськими партнерами під час переходу на оновлені правила походження

Внаслідок нічних авіаударів по Купʼянську і Нечволодівці постраждали троє мирних жителів

Україна готова сприяти збільшенню самодостатності африканських партнерів, зокрема завдяки українським агротехнологіям

Туск: Україна має бути в НАТО, це питання нашої безпеки, а не симпатій

Третій заарештований у справі про підпали, пов’язаній зі Стармером, також є українцем – ЗМІ

Новообраний президент Румунії виступає за підтримку України, але проти направлення військових

Київ передає 350 тонн дизпалива для потреб ГУР

Комбат "Маґури" Ширшин пояснив причини своєї публічної заяви

Працівники податкової продавали інформацію з державних баз даних

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА