Інтерфакс-Україна
16:23 21.05.2025

Кабмін погодив два законопроєкти в сфері дерегуляції - Шмигаль

3 хв читати
Кабмін погодив два законопроєкти в сфері дерегуляції - Шмигаль

Кабінет міністрів України пропонує Верховній Раді скасувати 63 дозволи та погодження в галузі медицини, довкілля, водного та лісового господарства, в аграрній сфері, енергетиці, зовнішньоекономічній діяльності, освіті та культурі, повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

"Задовго до початку повномасштабної війни ми розпочали політику дерегуляції, і за останні роки максимально її прискорили. Станом на зараз нами скасовано понад 1900 регуляторних актів у різних сферах. Значна частина дозвільних процесів цифровізована. Оформити дозвіл тепер можна за лічені хвилини. Але на цьому не зупиняємося й сьогодні схвалюємо два законопроєкти, які масштабують дерегуляцію", - сказав Шмигаль на засіданні уряду у середу.

Зокрема, перший законопроєкт скасовує 63 дозволи та погодження в галузі медицини, довкілля, водного та лісового господарства, в аграрній сфері, енергетиці, зовнішньоекономічній діяльності, освіті та культурі. Другий законопроєкт вносить зміни до Кодексу про адміністративні правопорушення і знімає відповідальність за відсутність тих дозволів, які скасовуються першим законопроєктом. 

"Розраховуємо, що Верховна Рада якнайшвидше ухвалить ці законодавчі акти. Разом зробимо важливий крок назустріч українському бізнесу", - підкреслив він.

Як повідомив представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук у телеграм-каналі, першим законопроєктом пропонується скасувати 63 інструменти як застарілі, неактуальні, що дублюють та обтяжують бізнес: у сфері охорони здоров’я пропонується скасувати дозвіл спеціальний на зайняття народною медициною (цілительством) та сертифікат про державну реєстрацію небезпечного фактору, який не передбачено спеціальним законодавством; у сферах охорони атмосферного повітря та водного господарства пропонується скасувати 18 інструментів, зокрема дозвіл на провадження діяльності, спрямованої на штучні зміни стану атмосфери та атмосферних явищ у господарських цілях, погодження на викиди забруднюючих речовин, для яких не встановлено відповідних нормативів екологічної безпеки, погодження межі зон санітарної охорони водних об’єктів, погодження нормативів водопостачання тощо; у сферах агропромислового комплексу, лісового, мисливського, рибного господарств та тваринного світу пропонується скасувати 23 інструменти, зокрема дозвіл на вирубування насінників і плюсових дерев; витяг з Державного реєстру сертифікованих інженерів-геодезистів; дозвіл на будівництво меліоративних систем та окремих об'єктів інженерної інфраструктури; страхування зерна, прийнятого на зберігання за простим або подвійним складським свідоцтвом, від ризиків випадкової загибелі, пошкодження або втрати тощо.

Пропонується також: у сферах енергетики, альтернативних видів палива, будівництва та вибухових матеріалів промислового призначення скасувати вісім інструментів, зокрема підтвердження належності палива до альтернативного; погодження про можливість використання земель і водойм, розташованих у санітарно-захисних зонах атомних електростанцій, з народногосподарською метою; свідоцтв на придбання та зберігання вибухових матеріалів промислового призначення тощо; у сферах зовнішньо-економічної діяльності, інвестиційної політики, культурної спадщини, інноваційної діяльності, освіти та кінематографії пропонується скасувати 12 інструментів, зокрема висновок на право проведення переговорів (генеральний, відкритий, разовий висновок); державна реєстрація договорів (контрактів) про спільну інвестиційну діяльність за участю іноземного інвестора; ліцензія на провадження освітньої діяльності у сфері позашкільної освіти; дозвіл на застосування металошукачів чи будь-якого іншого пошукового обладнання або відповідної технології на об'єктах культурної спадщини.

За словами Мельничука, другим законопроєктом пропонується: скасувати адміністративну відповідальність за порушення встановлених законодавством вимог щодо заняття народною медициною (цілительством) та за порушення порядку здійснення діяльності, спрямованої на штучні зміни стану атмосфери і атмосферних явищ у господарських цілях, враховуючи скасування дозволів на дані види господарської діяльності; переглянути адміністративну відповідальність у сфері охорони культурної спадщини, враховуючи скасування дозволу на зміну призначення пам'ятки, її частин та елементів, виконання написів, позначок на ній, на її території та в її охоронній зоні.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

25 червня: Яке сьогодні свято, все про цей день

НАТО планує інвестувати в військову промисловість України - Рютте

Двох цивільних поранено через ворожі атаки по Запоріжжю - ОВА

Москва відроджує радянську армію під виглядом змін у функціонуванні ОДКБ - ISW

П'ятеро мирних мешканців Куп’янська постраждали внаслідок нічного авіаудару росіян - Синєгубов

Одна людина постраждала через атаку російських дронів по Харкову - мер

Арахамія та Гетманцев внесли в Раду з Міноборони пакет законопроєктів про Defence City з пільгами для ОПК

Конкурсна комісія голосами іноземних членів рекомендує на посаду глави БЕБ представника НАБУ Цивінського

Конкурсна комісія голосами іноземних членів рекомендує на посаду глави БЕБ представника НАБУ Цивінського

Білий дім неофіційно підтвердив намір Трампа зустрітися з Зеленським особисто - ЗМІ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА