Інтерфакс-Україна
16:12 22.05.2025

Остапенко оскаржить у суді рішення про звільнення з посади гендиректора "Києво-Печерської лаври"

2 хв читати
Остапенко оскаржить у суді рішення про звільнення з посади гендиректора "Києво-Печерської лаври"
Фото: https://www.facebook.com/maksim.ostapenko

Звільнений з посади генерального директора Національного заповідника "Києво-Печерська лавра" Максим Остапенко має намір оскаржити у суді рішення міністра культури та стратегічних комунікацій Миколи Точицького про звільнення його з посади.

"Я провів консультації з адвокатами. Те, що відбулось і як це відбувається, - це повне знущання над практикою нормальних відносин між керівником і роботодавцем. І я буду це оскаржувати у суді", - заявив Остапенко агентству "Інтерфакс-Україна" у четвер.

За словами Остапенка, все, що відбувається навколо його звільнення, - це наруга над правовою системою і зловживання своїми повноваженнями з боку директора департаменту захисту та збереження культурної спадщини Міністерства культури та стратегічних комунікацій Володимира Шорнікова.

Остапенко підкреслив, що процес вручення наказу про звільнення гендиректора закладу - це показник рівня некомпетентності працівників департаменту. Він розповів, що в середу близько 20.00 директор департаменту зателефонував йому і попросив терміново зустрітися.

"Домовилися зустрітися на вулиці, він приїхав на стоянку, намагався засадити мене в приватний автомобіль для ознайомлення. Після того, як я відмовився, на вулиці, в сутінках, почав розкладати документи на капоті автомобіля, повідомляти, що мене звільнено, не ознайомивши ні з матеріалами, не давши можливості написати пояснення, не давши можливості дати заперечення… Ба більше, без погодження зі мною, заступник Шорнікова розпочав відеозйомку…Те, що вони роблять, - це повернення до 90-х років минулого століття", - сказав Остапенко.

Остапенко нагадав, що у нього був підписаний контракт з міністром культури.

"Відповідно, міністр міг запросити, отримати від мене пояснення під протокол, зафіксувати, і жодних питань би не було. Я законослухняна людина", - підкреслив він.

Остапенко також додав, що цьому рішенню найбільше радіє "Паша Мерседес" (колишній настоятель Києво-Печерської лаври УПЦ МП Павло Лебідь, якого підозрювали у розпалюванні міжрелігійної ворожнечі та виправданні озброєної агресії РФ - ІФ-У).

"Він мене з цим особисто поздоровив і сказав, що це найбільше досягнення", - зазначив Остапенко.

Водночас Остапенко вважає Точицького "глибоко професійною, фаховою людиною в сфері дипломатії, культурної комунікації".

"Але щодо охорони культурної спадщини… відбувається просто жах", - підсумував Остапенко.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Трамп у відповіді на заяву ХАМАС закликає Ізраїль припинити бомбардування Гази для звільнення заручників

Сибіга закликає Європу до спільного захисту від російських ударів по енергетичній інфраструктурі України

Арка "Укриття" на ЧАЕС нарешті повністю закрита після удару російського шахеда у лютому

Гендиректор МАГАТЕ вважає відновлення зовнішнього електропостачання ЗАЕС політичним, а не технічним питанням

У мюнхенському аеропорту призупинено польоти через повідомлення про помічений безпілотник

Сили оборони зачистили Соснівку, Хороше, Новоселівку та Січневе на Дніпропетровщині - DeepState

ХАМАС заявив про готовність звільнити ізраїльських заручників та обговорити план Трампа - ЗМІ

У Златополі на Харківщині аварійно зникло електропостачання після атаки РФ на критичну інфраструктуру – мер

Уряд обмежив доступ до даних про підприємства ОПК у публічних реєстрах – Свириденко

79-річний чоловік, поранений під час російської атаки на Сумщині, помер у лікарні

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА