Інтерфакс-Україна
22:05 22.05.2025

Технологічні сили України звернулися з відкритим листом до президента з проханням зняти заборону на контрольований експорт вітчизняного озброєння

2 хв читати

Технологічні сили України звернулися у четвер, 22 травня, з відкритим листом до президента України Володимира Зеленського із закликом зняти заборону на контрольований експорт вітчизняного озброєння.

Під час форуму "Експорт безпеки: українська технологічна зброя у світі" було презентовано лист до президента України із закликом підтримати ухвалення державного рішення про фактичне зняття заборони на контрольований експорт українського озброєння; забезпечити політичну та інституційну підтримку для створення прозорих процедур експортного контролю; а також стати головним адвокатом українських оборонних інновацій на міжнародній арені.

Під час форуму відкритий лист підписали представники оборонних підприємств, партнери ТСУ та представники громадськості.

"Ми, представники української оборонно-промислової галузі, звертаємося до вас як до Верховного головнокомандувача, глави держави та головного дипломата країни, з відкритим зверненням щодо питання стратегічного значення для безпеки, економіки та міжнародної суб’єктності України", - йдеться у листі.

Представники української оборонно-промислової галузі вважають, що вкрай необхідно зняти заборону на контрольований і прозорий експорт надлишкового українського озброєння до країн-партнерів.

"У цьому контексті, "експорт безпеки" — це не лише про продаж озброєння. Це про передачу стандартів, рішень, досвіду, які довели свою ефективність в умовах сучасної війни. Це про формування глобальної архітектури безпеки, в якій Україна — більше не об’єкт, а повноправний суб’єкт, досвідчений фахівець та надійний партнер", – йдеться у листі.

Українські виробники наголосили, що оборонно-промисловий комплекс України, який еволюціонує в умовах постійного бойового застосування, вже створює технології, які шукає світ.

"Сьогоднішнє рішення — це не лише про розвиток галузі. Це про формування стратегічної ролі України як експортера безпеки, здатного посилювати партнерів і розбудовувати нову систему глобальної оборони. Зняття заборони контрольованого експорту озброєння сприятиме економічному зростанню України через нові робочі місця, інвестиції та збільшення валютних надходжень", - закликали ТСУ.

Водночас у листі наголошується, що зволікання з цим рішенням може призвести до втрати шансів стати ключовим постачальником оборонних технологій на глобальному ринку.

"Настав час продемонструвати, що Україна здатна бути не лише стороною, яка отримує міжнародну підтримку, а й повноцінним партнером, що експортує безпеку через співпрацю, технології та власний досвід. Ми віримо у вашу політичну волю, у ваше розуміння історичної відповідальності й у Вашу здатність зробити цей крок — заради держави, заради виробників, заради Перемоги", - йдеться у листі.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

До ЄРДР внесено кримінальну справу щодо інциденту на трасі М-06 на Житомирщині

Російські склади боєприпасів знищені на Донеччині біля Харцизька - СБУ

Понад 5 тисяч осіб отримали знання з першої психологічної допомоги в межах проєкту УЧХ та EU4Health

Ліквідація наслідків удару по Одесі завершена, постраждали 6 жителів

Умєров представив у Києві ключові українські ініціативи представникам німецької оборонної індустрії

У Полтаві внаслідок ворожої атаки двоє людей загинули, ще 11 поранено

ЦПД повідомляє про атаки по заводу в російському Єльці, який виробляє блоки для ракет

Ворог атакував Полтаву, виникли пожежі, зокрема в міському ТЦК, є загиблі і поранені

УПЦ (МП) оскаржила в суді постанову уряду про порядок проведення дослідження щодо афілійованості із забороненими релігійними організаціями

На Львівщині затримано "крота" - майора Повітряних Сил ЗСУ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА