Інтерфакс-Україна
22:05 22.05.2025

Технологічні сили України звернулися з відкритим листом до президента з проханням зняти заборону на контрольований експорт вітчизняного озброєння

2 хв читати

Технологічні сили України звернулися у четвер, 22 травня, з відкритим листом до президента України Володимира Зеленського із закликом зняти заборону на контрольований експорт вітчизняного озброєння.

Під час форуму "Експорт безпеки: українська технологічна зброя у світі" було презентовано лист до президента України із закликом підтримати ухвалення державного рішення про фактичне зняття заборони на контрольований експорт українського озброєння; забезпечити політичну та інституційну підтримку для створення прозорих процедур експортного контролю; а також стати головним адвокатом українських оборонних інновацій на міжнародній арені.

Під час форуму відкритий лист підписали представники оборонних підприємств, партнери ТСУ та представники громадськості.

"Ми, представники української оборонно-промислової галузі, звертаємося до вас як до Верховного головнокомандувача, глави держави та головного дипломата країни, з відкритим зверненням щодо питання стратегічного значення для безпеки, економіки та міжнародної суб’єктності України", - йдеться у листі.

Представники української оборонно-промислової галузі вважають, що вкрай необхідно зняти заборону на контрольований і прозорий експорт надлишкового українського озброєння до країн-партнерів.

"У цьому контексті, "експорт безпеки" — це не лише про продаж озброєння. Це про передачу стандартів, рішень, досвіду, які довели свою ефективність в умовах сучасної війни. Це про формування глобальної архітектури безпеки, в якій Україна — більше не об’єкт, а повноправний суб’єкт, досвідчений фахівець та надійний партнер", – йдеться у листі.

Українські виробники наголосили, що оборонно-промисловий комплекс України, який еволюціонує в умовах постійного бойового застосування, вже створює технології, які шукає світ.

"Сьогоднішнє рішення — це не лише про розвиток галузі. Це про формування стратегічної ролі України як експортера безпеки, здатного посилювати партнерів і розбудовувати нову систему глобальної оборони. Зняття заборони контрольованого експорту озброєння сприятиме економічному зростанню України через нові робочі місця, інвестиції та збільшення валютних надходжень", - закликали ТСУ.

Водночас у листі наголошується, що зволікання з цим рішенням може призвести до втрати шансів стати ключовим постачальником оборонних технологій на глобальному ринку.

"Настав час продемонструвати, що Україна здатна бути не лише стороною, яка отримує міжнародну підтримку, а й повноцінним партнером, що експортує безпеку через співпрацю, технології та власний досвід. Ми віримо у вашу політичну волю, у ваше розуміння історичної відповідальності й у Вашу здатність зробити цей крок — заради держави, заради виробників, заради Перемоги", - йдеться у листі.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

На Херсонщині в результаті обстрілів троє загиблих, дев’ять людей поранені – прокуратура

В печерах Лаври відбулася молитва предстоятеля ПЦУ Епіфанія - в.о. гендиректора

Генпрокурор: Якщо вам допоможе - можу розписатися кров’ю, що не зловживатиму повноваженнями

Україна може не отримати анонсовані Трампом Patriot до весни 2026 року – ЗМІ

Українська делегація прибула до Стамбула

Мешканець Харківщини отримав понад 600 тис. грн з бюджету за псевдоруйнування

ГУР попереджає про можливі провокації з боку РФ у зв'язку з законом щодо НАБУ/САП та закликає до виваженості в оцінках і діях

Поліцейські Херсонщини вивезли з-під обстрілів літню жінку, тіло її померлого сина та ще одну жінку, поранену через підрив на міні

НАБУ завершило слідство за підозрою про заволодіння 9,2 млрд грн ексвласником ПриватБанку Коломойським

Президентка Єврокомісії контактувала з Зеленським щодо закону про НАБУ і САП, попросила український уряд надати пояснення

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА