Інтерфакс-Україна
17:14 28.05.2025

СБУ повідомила про підозру росіянину, який розстріляв двох воїнів ЗСУ, після чого потрапив в український полон

2 хв читати
СБУ повідомила про підозру росіянину, який розстріляв двох воїнів ЗСУ, після чого потрапив в український полон

Слідчі та військові контррозвідники Служби безпеки Україн викрили рашиста, який наразі перебуває у полоні Сил оборони України, у воєнних злочинах проти України, повідомляє пресслужба СБУ.

"За матеріалами СБУ, 9 січня цього року він разом з іншими поплічниками розстріляв двох полонених воїнів ЗСУ під час боїв на Курському напрямку. Утім, через два дні після вбивства диверсійно-розвідувальну групу (ДРГ) окупанта знайшли і атакували українські воїни ССО. За результатами боєзіткнення ворожий підрозділ було частково знищено, а фігуранта взято у полон", - вказується у повідомленні в телеграм-каналі.

Розслідування встановило, що затриманим є стрілець із 40-ї окремої бригади морської піхоти збройних сил рф. Під час слідчих дій він намагався приховати факт свого злочину, але співробітники СБУ зібрали обґрунтовані докази його вини.

"З’ясовано, що обидва українських військових потрапили у полон до рашистів після вогневого контакту з російською ДРГ, яка приховано наблизилась до передових позицій Сил оборони. Тимчасово захопивши бліндаж, окупанти вивели полонених на відкриту місцевість та розстріляли їх у спину з автоматів. Унаслідок вогневого ураження обидва українця загинули на місці", - повідомляє СБУ.

Слідчі СБУ повідомили рашисту про підозру за ч. 1 ст. 28, ч. 2 ст. 438 Кримінального кодексу України (воєнні злочини, передбачені статтями 3 і 130 Конвенції про поводження з військовополоненими, поєднане з умисним вбивством, вчинене групою осіб).

Зловмиснику загрожує довічне позбавлення волі.

ОСТАННЄ

Сили оборони відбили з початку доби 124 ворожі атаки - Генштаб

Індійські держкомпанії призупинили закупівлю російської нафти — ЗМІ

Трамп оголосив про намір запровадження санкцій проти Росії за підсумками 10-денного строку

PGZ хоче розширити співпрацю з Україною, зокрема говорять про виробництво стволів для САУ Krab

Комітет Сенату США підтримав виділення $1 млрд для України у проєкті оборонного бюджету - ЗМІ

МЗС України відреагувало на повідомлення про підтримку Нікарагуа окупаційної політики РФ

"Укрзалізниця" після критики скоротила число внутрішніх поїздів з верифікацію через "Дія.Підпис" з 5 до 3

Україна ініціювала екстренне засідання Радбезу ООН через атаку РФ - Сибіга

Верховна Рада ухвалила закон про обов’язкові 15 днів щорічної відпустки для військовослужбовців

АМКУ оштрафував двох найбільших фармдистриб’юторів на 4,8 млрд грн

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА