Інтерфакс-Україна
10:53 29.05.2025

ЦПД про "підготовку Волині до приєднання до Польщі": це фейк РФ задля дестабілізації регіону

2 хв читати
ЦПД про "підготовку Волині до приєднання до Польщі": це фейк РФ задля дестабілізації регіону

Центр протидії дезінформації (ЦПД) розвінчує російську інформаційну кампанію про нібито підготовку Волині до приєднання до Польщі: факти, що просуваються у її межах, є фейком, мета – посіяти недовіру та дискредитувати співпрацю України та Польщі, а також вплинути на електоральні настрої напередодні другого туру виборів у Польщі.

"Напередодні другого туру президентських виборів у Польщі ru-пропаганда активізувала інформаційну кампанію, спрямовану на дестабілізацію ситуації в регіоні. Цього разу вкидається фейк про нібито "підготовку Волині до приєднання до Польщі"", - йдеться у повідомленні ЦПД у четвер.

Зазначається, що російські телеграм-канали поширюють вигадану історію про те, що буцімто викладачка польської мови у Волинській області роздає студентам місцевого вишу карти з "гіпотетичними польськими кордонами", які включають частину української території.

"Дописи росіян супроводжуються натяками на нібито плани Польщі анексувати частину української території. Ці заяви ru-пропагандистів не мають нічого спільного з реальністю, а карта, про яку розповідають пропагандисти, присутня виключно у російських джерелах", - наголошують у ЦПД. 

"Ціль цієї інформаційної провокації — посіяти недовіру між українцями та поляками, дискредитувати співпрацю України з Польщею, а також вплинути на електоральні настрої напередодні другого туру виборів у Польщі, що відбудеться 1 червня", - зазначають у ЦПД. 

Раніше в рамках цієї дезінформаційної кампанії ru-пропагандисти заявляли про нібито підготовку поляками провокацій проти білорусі. РФ також намагалася дестабілізувати обстановку перед першим туром президентських виборів у Польщі (основними темами, які розхитували проросійські акаунти в соцмережах у квітні, були антисемітизм, антимігрантські, а також антиукраїнські настрої).

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Макрон, Мерц і Туск відвідають Молдову 27 серпня з нагоди Дня незалежності

Синоптики попереджають про сильні дощі та грози в Україні, на сході та південному-сході - град та шквали

Росія вийшла зі справи Арбітражного трибуналу (Гаага) про захоплення кораблів та моряків ВМС ЗСУ у 2018р

Комунальна галузь підключила понад 145 МВт когенераційних установок – Кулеба

Кабмін затвердив запуск програми адаптації для ветеранів, які втратили зір - Свириденко

Кабмін пропонує Раді ввести кримінальну відповідальність за незаконний перетин кордону - законопроєкт

Держава компенсуватиме 50% автоцивілки для ветеранів - Свириденко

Кабмін схвалили законопроєкт про основи державної ветеранської політики - Свириденко

В Україні немає загальної державної програми релокації пенітенціарних установ на період воєнного стану – юрист

Найближчі два дні будуть прохолодними та дощовими, у День Незалежності в Києві очікується короткочасний дощ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА