Інтерфакс-Україна
15:16 04.06.2025

Країни НАТО мають намір збільшити витрати на оборону з урахуванням продовження підтримки Києва - Рютте

1 хв читати
Країни НАТО мають намір збільшити витрати на оборону з урахуванням продовження підтримки Києва - Рютте

Держави НАТО планують збільшити витрати на оборону таким чином, щоб не відмовлятися від підтримки України, заявив генеральний секретар альянсу Марк Рютте в середу на пресконференції.

"Ми розплануємо нове фінансування таким чином, щоб це не вплинуло на взаємодію Альянсу з Україною, щоб в України було все необхідне для продовження боротьби", - сказав Рютте.

Західні ЗМІ раніше передавали, що наразі 23 з 32 країн НАТО виконують вимогу альянсу, відповідно до якої вони мають витрачати 2% від ВВП на оборону.

У січні, виступаючи по відеозв'язку на Всесвітньому економічному форумі в Давосі, президент США Дональд Трамп сказав, що домагатиметься того, щоб партнери по НАТО витрачали на оборону не менше 5% ВВП.

У середині лютого Рютте висловив думку, що країнам НАТО потрібно прагнути витрачати не менше 5% ВВП на оборону. Зараз в альянсі є консенсус про те, що цей показник має бути не нижчим за 2%.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

СБУ на Рівненщині викрила чергову схему ухилення від мобілізації через фейковий коледж

У наркологічному медзакладі в Харкові на зарплату "мертвим душам" витратили понад мільйон гривень - прокуратура

РФ цілеспрямовано дезінформує світ про наявність погодженого без України плану завершення війни - ЦПД

У Херсоні померла поранена через російський обстріл жінка – ОВА

Рада ЄС ухвалила надання Україні EUR3,056 млрд в рамках Ukraine Facility - Свириденко

На Дніпропетровщині припинено діяльність 31 шахрайського кол-центру – прокуратура

США і РФ планують укласти угоду про перемир'я, щоб закріпити здобутки Путіна в Україні – ЗМІ

Пентагон отримав можливість повертати в арсенали США вже виділену для Києва зброю - ЗМІ

Російські футбольні клуби отримали EUR10,8 млн з фонду "солідарності" УЄФА після вторгнення РФ в Україну – ЗМІ

Безробітний з Краматорська отримав 15 років за шпигунство на краматорському напрямку - СБУ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА