Інтерфакс-Україна
10:46 06.06.2025

Навчальний центр ЗАЕС вчетверте з початку року атакували БПЛА

1 хв читати
Навчальний центр ЗАЕС вчетверте з початку року атакували БПЛА

Навчальний центр, розташований одразу за периметром Запорізької атомної станції, вчетверте цього року став мішенню безпілотних літальних апаратів, повідомив генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Гроссі.

"Команда МАГАТЕ, що базується на Запорізькій АЕС, чула повторювані постріли, які, ймовірно, були спрямовані на безпілотники, що атакували навчальний центр об'єкта, а потім пролунав звук численних вибухів", – ідеться в повідомленні МАГАТЕ на сайті з посиланням на Гроссі.

За інформацією агентства, його команда чула щонайменше п'ять вибухів між 11:30 та 13:45 четверга, кожному з яких передувала стрілянина. Повідомлень про будь-які пошкодження центру не надходило.

"Дрони, що пролітають поблизу атомних електростанцій, можуть загрожувати їхній безпеці та захисту, і це може мати серйозні наслідки. Як я неодноразово заявляв під час війни, такі інциденти мають негайно припинитися", – наголосив глава МАГАТЕ.

Агентство звернуло увагу, що, зокрема, в середині квітня цього року безпілотник розбився поблизу навчального центру ЗАЕС, а в лютому серйозно пошкодив Новий безпечний конфайнмент (НБК) Чорнобильської АЕС. Діючі АЕС України – Хмельницька, Рівненська та Південноукраїнська – також регулярно повідомляють про виявлення дронів поблизу своїх майданчиків.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Уряд запровадив одноразову допомогу 50 тис. грн дітям, які повертаються з окупації або депортації - Мінсоцполітики

США та Китай проведуть зустріч у Лондоні щодо торговельної угоди — Трамп

В бельгійському Хаасроде подвійне вбивство українських мати та доньки, місце злочину підпалили. Розпочато розслідування

На Покровському напрямку було знешкоджено 210 окупантів - Генштаб

Сили оборони з початку доби відбили 164 ворожі атаки - Генштаб

У Чернігові завершили аварійно-рятувальні роботи, з-під завалів дістали тіла двох загиблих – ДСНС

Війська РФ окупували 2 села Сумського району – DeepState

З тимчасово окупованих територій повернули ще двох українських підлітків – Єрмак

Загиблий внаслідок вибуху автівки на Одещині був співробітником Березівського РТЦК – Суспільне

Через наслідки атаки на метрополітен Києва АЗС надають знижки на пальне – КМВА

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА