Інтерфакс-Україна
08:46 12.06.2025

Росія формує лояльну до Кремля африканську еліту

1 хв читати
Росія формує лояльну до Кремля африканську еліту

Росія формує лояльну до Кремля африканську еліту, заявив представник головного управління розвідки міністерства оборони України Андрій Юсов.

"Держава-агресор росія нарощує свою присутність на африканському континенті, використовуючи освітні й молодіжні програми як інструмент довгострокового впливу. Один із ключових напрямів - створення умов для формування лояльної до москви "африканської еліти". З цією метою рф послідовно зберігає квоти у своїх вишах для громадян африканських країн за кошти держбюджету", - повідомляється в телеграм-каналі ГУР.

Зазначається, що основні напрями підготовки - сільське господарство, інженерія, педагогіка та медицина. У провідних університетах Африки планують відкриття курсів російської мови та програм підвищення кваліфікації для викладачів. У перспективі - синхронізація освітніх програм до стандартів РФ.

Як повідомляється, за задумом Кремля, це дозволить закріпити довгострокову присутність російських наративів у системі освіти країн континенту.

Також окрему увагу в РФ приділяють роботі з молоддю через спортивні ініціативи.

"Африканська освіта й спорт дедалі активніше використовуються державою-агресором як інструменти гібридного впливу з прицілом на формування нового покоління політичних і управлінських еліт, лояльних до кремля", - зазначив Юсов.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Попередньо семеро постраждалих, в тому числі двоє дітей, внаслідок влучання ворожого дрона в багатоповерхівку у Дніпрі – ОВА

Аварійні відключення застосовані через масовані ворожі атаки на енергетичну інфраструктуру - Міненерго

Російський дрон поцілив к багатоповерхівку у Дніпрі

Об'єкт енергетичної інфраструктури в Одеській області пошкоджено внаслідок атаки російських ударних дронів – ОВА

Кількість постраждалих внаслідок російського авіаудару по Харківській області зросла до 5 - поліція

Уряд на Раді безбар'єрності ухвалив рішення, які посилюють доступність послуг людям з обмеженими можливостями

Черевашенко призначений командувачем безпілотних систем ППО

Четверо постраждалих внаслідок ворожого авіаудару по передмістю Харкова

Зеленський зустрівся з діячами культури

Зеленський звільнив з посад заступників секретаря РНБО Демедюка та Кононенка

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА