Інтерфакс-Україна
02:04 13.06.2025

Більшість членів G7 готові знизити верхню межу ціни на російську нафту без участі США - ЗМІ

2 хв читати

Більшість країн "Великої сімки" готові діяти самостійно і знизити верхню межу ціни на російську нафту, навіть якщо президент США Дональд Трамп вирішить відмовитися від цього, повідомила агенція Reuters у четвер, посилаючись на чотири джерела, знайомі з цим питанням.

"Європейський Союз і Великобританія вже кілька тижнів наполягають на зниженні верхньої межі ціни після того, як падіння світових цін на нафту зробило нинішню межу в 60 доларів майже неактуальною. Мета - обмежити можливості Росії фінансувати конфлікт в Україні", - повідомляє Reuters.

Лідери країн G7 повинні зустрітися 15-17 червня в Канаді, де вони обговорять верхню межу ціни, вперше узгоджену в кінці 2022 року. Обмеження було розроблено для того, щоб дозволити продавати російську нафту третім країнам, використовуючи західні страхові послуги, за умови, що ціна не перевищуватиме 60 доларів за барель.

ЄС і Великобританія готові очолити процес і діяти самостійно, за підтримки інших європейських країн "Великої сімки" і Канади – повідомили Reuters джерела на умовах анонімності.

"Серед європейських країн спостерігається прагнення знизити верхню межу ціни на нафту з $60 до $45. Є позитивні сигнали від Канади, Британії та, можливо, Японії. Ми будемо використовувати G7, щоб спробувати залучити США на борт", - цитує Reuters одне з джерел.

За даними джерел, під час зустрічі міністрів фінансів G7 в канадських Скелястих горах минулого місяця міністр фінансів США Скотт Бессент не був переконаний у необхідності зниження верхнього ліміту.

"Однак деякі американські сенатори можуть підтримати цю ідею, в тому числі Ліндсі Грем, який останніми тижнями заявив журналістам, що підтримує зниження ліміту. Грем просуває новий пакет жорстких санкцій проти Росії, які можуть накласти високі тарифи на покупців російської нафти", - пише Reuters.

Агенція нагадує, що в останньому 18-му пакеті санкцій ЄС запропоновано знизити ціну до 45 доларів за барель. Для того, щоб цей пакет був прийнятий, країни-члени ЄС повинні бути одностайними, що може зайняти кілька тижнів.

"Найбільший експортний сорт російської нафти, Urals, торгується з дисконтом близько 10 доларів за барель до еталонного сорту Brent з балтійських портів. Ф'ючерси на Brent торгуються нижче 70 доларів за барель з початку квітня", - сказано в матеріалі Reuters.

Джерела повідомили Reuters, що участь Вашингтона не була необхідною для зниження ліміту через домінування Британії у світовому морському страхуванні та вплив ЄС на західний танкерний флот, який дотримується західних правил. Однак, участь США має значення, коли йдеться про деноміновані в доларах платежі за нафту та їхню банківську систему.

Російська державна нафтовидобувна компанія "Роснефть" повідомила про падіння прибутків на 14,4% минулого року.

Джерело: https://www.reuters.com/business/energy/most-g7-members-ready-lower-russian-oil-price-cap-without-us-2025-06-12/

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зеленський оновив Ставку верховного головнокомандувача

Рада проголосує за законопроєкт щодо повноважень НАБУ/САП, ймовірно, наступного тижня - нардеп

Гусакову заочно оголосили підозру у шахрайстві на благодійних зборах – Офіс генпрокурора

МЗС вітає ініціативу ОБСЄ щодо задіяння московського механізму для документування злочинів РФ щодо військовополонених

МЗС вітає ініціативу ОБСЄ щодо задіяння московського механізму для документування злочинів РФ щодо військовополонених

Зеленський: Триває аудит домовленостей з нашими партнерами, всі треба виконувати

Зеленський про обмін: Є домовленість, що 1200 воїнів повернуться

Зеленський щодо НАБУ/САП: Важливо, що українці так достойно реагують на всі події

Марта Кос уважно стежить за розвитком подій навколо законопроєкту щодо повноважень НАБУ

Кількість постраждалих у Харкові зросла до 44, з них семеро - діти

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА