Інтерфакс-Україна
09:44 13.06.2025

ЦПД: Наше завдання зараз - вистояти і зберегти державу, ми впораємось з цим у єдності

2 хв читати
ЦПД: Наше завдання зараз - вистояти і зберегти державу, ми впораємось з цим у єдності

На тлі світової ескалації, що може продовжуватись до 2040р., завдання України вистояти і зберегти державу, посилювати єдність та готуватись до буму ШІ-озброєнь, вважає керівник Центру протидії дезінформації РНБО України Андрій Коваленко.

"Думаю, що вся ця світова ескалація може завершитися десь до 2040 року. Я кажу саме про світову напругу - не про нашу війну. Зараз стає все більше напруги в усіх частинах світу і можуть бути ще конфлікти. Загроза війни в Європі за 4-6 років також реальна як ніколи, а саме в Балтії. Там можуть спробувати воювати росіяни разом з кндрівцями, треба діяти на випередження", - написав він у телеграмі у п'ятницю.

На думку Коваленка, завдання України "зараз - вистояти і зберегти державу". "Ми впораємось з цим у єдності. Єдиний, хто зараз не хоче миру - це путін", - упевнений він..

Керівник ЦПД припустив, що "війна цілком може йти в усіх частинах світу в майбутньому, просто це не класична війна, якої нас вчили в школах".

"Зараз попереду бум ШІ озброєнь і поки їх не використають сповна на полі бою - нічого не буде", - зазначив він.

Журналіст Денис Казанський в свою чергу зазначив, що головне для України в їзраїльсько-іранській війні – наскільки вона буде швидкоплинною. "Якщо Ізраїль швидко винесе Іран – добре. Якщо ні – це означатиме довге подорожчання нафти, ціна якої вже зросла. І це буде величезним подарунком для Путіна", - написав він у телеграмі у п'ятницю.

Ціни на нафту у ніч на п’ятницю, 13 червня, зросли найбільше за понад три роки після ударів Ізраїлю по Ірану, оскільки ескалація між країнами ставить під загрозу постачання нафти в усьому регіоні, пише The Financial Times.

Так, ціна нафти марки Brent зросла на 8% - до $74,88 після попереднього зростання більш ніж на 12%. Ціна на нафту марки West Texas Intermediate, американського еталона, зросла на 8% - до $73,65.

Головний інвестиційний директор Gallo Partners, хедж-фонду, що спеціалізується на енергетиці та промисловості, Майкл Альфаро заявив, що атака на ядерні об'єкти Ірану ознаменувала "сейсмічну ескалацію" конфлікту.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

СБУ та Нацполіція викрили у Києві масштабне угруповання, яке займалося легалізацією іноземців у країнах ЄС

У Харківській області 15-річного підлітка підозрюють у серії сексуальних злочинів проти молодших дітей

Три судна потрапили під обстріл в Ормузькій протоці в середу, одне з них отримало серйозні пошкодження - UKMTO

Пентагон обрав український FPV-дрон F10 від F-Drones для постачання до армії США - The New York Times

Росіяни скинули 5 авіабомб на центр Краматорська – ОВА

Група осіб з Угорщини, що прибула в Україну, не має офіційного статусу чи запланованих офіційних зустрічей - МЗС

Ворог просунувся менш ніж на 2 кв. км за добу на трьох напрямках - DeepState

Єврокомісія отримала листа НБУ щодо дій Угорщини стосовно українських інкасаторів та конфіскації цінностей

Російські військові скинули вибухівку з БпЛА на маршрутку в Херсоні, чотирьох людей поранено

Німеччина продовжить підтримку України, незважаючи на воєнні дії на Близькому Сході, — Кльокнер

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА