Інтерфакс-Україна
00:26 14.06.2025

МАГАТЕ підтвердило знищення частини ядерного об’єкта в Натанзі, Гроссі готовий терміново вирушити до Ірану

1 хв читати
МАГАТЕ підтвердило знищення частини ядерного об’єкта в Натанзі, Гроссі готовий терміново вирушити до Ірану

Іран підтвердив, що внаслідок атаки Ізраїлю було знищено надземну частину пілотного заводу зі збагачення палива в Натанзі, де вироблявся уран, збагачений до 60% за ізотопом U-235, повідомив голова МАГАТЕ Рафаель Гроссі Раді Безпеки ООН.

Також згідно із заявою Гроссі, оприлюдненою на офіційному сайті МАГАТЕ, рівень радіації за межами об’єкта залишається в межах норми, проте всередині зафіксовано радіологічне та хімічне забруднення.

"Іранська влада інформує нас про напади на інші об'єкти, ядерні об'єкти Фордоу та Ісфахан, які спочатку не були націлені. Ми шукаємо інформацію від іранської влади про будь-які наслідки", - заявив Гроссі.

За його словами, МАГАТЕ створило цілодобову робочу групу для моніторингу подій і готове терміново розгорнути експертів з ядерної безпеки та охорони.

"Я готовий поїхати до Ірану якнайшвидше, щоб оцінити ситуацію…Незважаючи на поточну напруженість, єдиний стійкий шлях вперед — для Ірану, Ізраїлю, регіону та міжнародного співтовариства — ґрунтується на діалозі та дипломатії", – зазначив глава агентства.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зеленський розраховує, що наступного тижня Рада призначить Федорова на посаду міністра оборони

Голова комітету Ради Маслов є кандидатом на міністра юстиції, а Мудра залишається заступником керівника ОП

Свириденко: Уряд доручив забезпечити безперебійну роботу пунктів незламності

Росіяни поділили в інфраструктурний об’єкт у Харкові, наслідки уточнюються

Зеленський обговорив з Будановим питання посилення санкційної політики

Сім суден "тіньового флоту" уникли затримання в Карибському морі за добу – Пентагон

Петиція до Кабміну про запровадження кримінальної відповідальності за насильство над тваринами набрала 25 тис. голосів

Семеро поранених у Слов’янську після бомбового удару - поліція

Трамп і Зеленський можуть підписати угоду щодо післявоєнного відновлення України під час економічного форуму в Давосі – ЗМІ

Відновлення теплопостачання в Києві та області планується до кінця доби, зі світлом ситуація складніша – прем'єр

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА