Інтерфакс-Україна
14:24 21.06.2025

4 компанії в Україні виробляють перехоплювачі для "шахедів" - Зеленський

1 хв читати
4 компанії в Україні виробляють перехоплювачі для "шахедів" - Зеленський

Україна почала використовувати для збиття БпЛА "Shahed" перехоплювачі, чотири компанії в Україні виробляють ці вироби, з них дві – дуже успішно, повідомив президент України Володимир Зеленський.

"Приблизно третину "шахедів" збивають мобільні вогневі групи. Вони вже майже не покладаються на кулемети. Вони працюють з іншою зброєю. Ми почали використовувати перехоплювачі. Ви повинні знати, що ми над цим питанням працюємо давно. Чотири компанії в Україні виробляють ці вироби. Із чотирьох компаній дві дуже успішно", - сказав Зеленський під час спілкування з журналістами 20 червня.

За словами президента, він домовився з фінансування виробництва з канцлером Німеччини Фрідріхом Мерцем, а також з прем’єр-міністром Канади Марком Карні. "Ми їхали (на саміт G7 – ІФ-У) – було 2 мільярда доларів. Ми з ним домовилися – він збільшив до 4. І нам потрібно трішки часу для того, щоб це було масове виробництво", - додав Зеленський.

Він наголосив, що на цей рік Україна вже законтрактувала артилерії, дронів далекобійних і недалекобійних більше, ніж у будь-який рік цієї війни.

"Я думав, що буде зміна в цифрах, що ми будемо зменшувати артилерійську закупку і будемо збільшувати дрони. На сьогодні, по контрактах, у нас збільшення артилерії і збільшення дронів, тому про економію не йдеться. Така війна", - резюмував президент.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Глави МЗС України та Великої Британії скоординували позиції напередодні саміту НАТО в Гаазі

У Старому Салтові на Харківщині загинув цивільний через атаку дрона

Лукашенко загалом звільнив 14 політв'язнів

Генштаб ЗСУ: Висока активність ворога зберігається на покровському напрямку - 29 атак з початку доби

ПРООН передала ДСНС України систему Mines Eye для аеророзвідки мін

Білоруського опозиціонера Сергія Тихановського звільнили з в'язниці

Зеленський анонсував місяць особливих заходів заради нового тиску на Росію

Зеленський: Путін хоче не тільки всю Україну, а й Білорусь, країни Балтії, Молдову, Кавказ, Казахстан

РФ поширює черговий фейк про "затримання поляків" в Україні нібито за польські національні символи - ЦПД

Розвідка Естонії: РФ не здатна на оперативний прорив на жодному фронті, а українські збройні сили здатні контролювати тиск

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА