Інтерфакс-Україна
09:32 27.06.2025

Захист просив ВАКС обирати запобіжний захід Чернишову в закритому режимі, суд відмовив

2 хв читати
Захист просив ВАКС обирати запобіжний захід Чернишову в закритому режимі, суд відмовив

Захист просить Вищий антикорупційний суд (ВАКС) обирати запобіжний захід віцепрем’єр-міністру – міністру національної єдності Олексію Чернишову, підозрюваному в зловживанні службовим становищем та одержанні неправомірної вигоди в особливо великому розмірі, в закритому режимі, суд відмовив.

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", після початку засідання захист подав відповідне клопотання.

У той же час обвинувачення заявило, що не бачить в цьому необхідності.

По результату суддя заявив, що підстав для проведення засідання в закритому режимі немає і відмовив в клопотанні, а також дозволив трансляцію.

Як повідомлялося, 23 червня НАБУ і САП повідомили про підозру у зловживанні службовим становищем та одержанні неправомірної вигоди в особливо великому розмірі для себе та третіх осіб віцепрем’єр-міністру - міністру національної єдності України Олексію Чернишову. Зокрема, його дії на колишній посаді міністра розвитку громад та територій України кваліфіковано за ч. 2 ст. 15, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364, ч. 4 ст. 368 КК України. 

За даними слідства, забудовник та його довірена особа розробили схему незаконного одержання земельної ділянки у Києві під будівництво житлового комплексу, і до реалізації схеми залучили Чернишова, коли той обіймав посаду міністра, його радника, тодішнього держсекретаря міністерства та директорку державного підприємства. Правоохоронці вважають, що міністр створив умови для передачі земельної ділянки в управління зазначеному держпідприємству, державний секретар надав дозвіл на вчинення значного господарського зобов’язання, а директорка держпідприємства у незаконний спосіб уклала з "потрібною" будівельною компанією інвестиційні договори. Згідно з ними забудовник мав віддати державі частину майбутніх квартир у кількості, пропорційній вартості земельної ділянки. Щоб звести цю кількість до мінімуму, землю та наявні на ній будівлі оцінили майже вп’ятеро дешевше, а різниця між такою оцінкою та ринковою вартістю перевищила 1 млрд грн. Саме на таку суму держава недоотримала б нерухомості в разі виконання договорів. Цьому завадив арешт ділянки, який накладено за клопотанням НАБУ і САП.

Раніше про підозру повідомили 5 особам, серед яких: колишній державний секретар Мінрегіону; колишній радник міністра; колишня директорка держпідприємства; забудовник та його довірена особа (організатори схеми).

17 червня колишнього держсекретаря Мінрегіону взято під варту з альтернативою застави в 20 млн грн. 20 червня ВАКС арештував з альтернативою застави в 100 млн грн забудовника – організатора корупційної схеми в Мінрегіоні.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Міністр економіки Соболев задекларував 3,1 млн грн доходів за 2024р.

Голова МКС: Через Римський статут Україна приєднується до спільноти країн, які прагнуть припинити безкарність за найсерйозніші злочини

Міністр соцполітики Улютін задекларував 1,7 млн грн доходів за 2024р.

Депутатка Кравчук сподівається, що Рада незабаром призначить міністра культури

Віцепрем'єр з євроінтеграції Качка задекларував 1,6 млн грн доходів за 2024р.

ПРООН передала ДСНС машини механізованого розмінування

США повідомили Швейцарію про затримку поставок систем Patriot – їх передадуть Україні

Зеленський анонсує 18 липня продовження переформатування сектору безпеки

Шмигаль: Обʼєднання Мінстратегпрому з Міноборони покращить координацію та прибере певну конкуренцію

Шмигаль на посаді міністра оборони бачить три ключові напрями роботи: люди, зброя і система

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА