Інтерфакс-Україна
00:29 28.06.2025

Законопроєкт Грема щодо санкцій проти РФ може відіграти визначальну роль у досягненні перемир'я - Сибіга

3 хв читати

Запропоновані у законопроєкті американського сенатора Ліндсі Грема санкції у поєднанні з сильними санкційними рішеннями ЄС та інших союзників мають примусити Росію до перемир'я, що відкриє дорогу до можливих мирних перемовин, повідомив міністр закордонних справ України Андрій Сибіга.

"Ми вітаємо законопроєкт сенатора Ліндсі Грема, переконаний, що це ті санкції, які потрібні сьогодні з боку США. Наскільки ми розуміємо, на сьогодні цей законопроєкт у сенаті підтримують 82 сенатори. Це значна кількість. Ми вважаємо, що цей пакет у разі його прийняття може відіграти вирішальну чи визначальну роль у досягненні перемир'я. Тому надзвичайно важливо, щоб робота на цьому треку продовжувалася", - сказав він під час конференції Fair Play, присвяченої запровадженню додаткових санкцій проти РФ.

За словами міністра, Україна очікує від американських друзів твердих рішень, щоб примусити Росію до миру і справжніх мирних перемовин.

Очільник МЗС наголосив, що санкції проти Росії – це не лише про підтримку України, але ці санкції потрібні насамперед самим державам ЄС і НАТО для того, щоб зупинити російську воєнну машину.

Український міністр переконаний: немає сумнівів, що російські окупанти планують розширення агресії на інші країни Європи. Так, у РФ "нарощують оборонну промисловість безпрецедентними темпами", і це загрожує не лише Україні, зазначив Сибіга. Він наголосив, що Росія зараз здатна виробляти більше боєприпасів, ніж усі країни ЄС разом.

Також він підкреслив, що найближчим часом очікується ухвалення вже 18-го пакету санкцій ЄС проти РФ. За словами Сибіги, пакет "буде потужним та болючим для агресора". Глава МЗС підкреслив, що "санкції реально працюють, щоб не розповідала російська пропаганда".

За словами очільника МЗС, санкційний тиск на РФ має бути посилений через:

1) фокус на ключові сектори російської економіки – енергетика, металургія, ядерні енергії та хімічна промисловість, IT-сектор та фінансова сфера.

2) подальше обмеження доступу до компонентів для виробництва ракет, дронів, РЕБ.

3) повна заборона імпорту російського скрапленого газу, нафтопродуктів та критичної сировини урану, алюмінію, титану, нікелю тощо.

4) зниження цінової стелі на російську нафту до 30 доларів за барель.

5) запровадження повної заборони на газопровід "Північний потік".

6) розширення персональних санкцій щодо ВПК і пропаганди, окремих санкцій за участь у насильницькій депортації українських дітей.

7) санкції за будь-які атаки, включаючи кібератаки, на морську інфраструктуру підводні кабелі та трубопроводи, енергетичні об'єкти, а також порти, цивільні судна.

8) посилення відповідальності за порушення санкцій.

9) обмеження видачі віз російським дипломатам, а також невизнання небіометричних паспортів, зменшення обсягів видачі росіянам багаторазових шенгенських віз.

10) боротьба з обходом санкцій, зокрема через запровадження обмежувальних заходів щодо суден тіньового флоту, а також капітанів, власників, постачальників і покупців вантажів, задіяних портів.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Голова Київської обладміністрації анонсував зведення нових будинків на 360 квартир в Гостомелі замість зруйнованих

Міносвіти затвердило типову освітню програму для учнів із тимчасово окупованій території

Директор НАБУ: вітаємо контррозвідувальні заходи СБУ, але подібні дії не можуть бути підставою для знищення антикорупційної інституції

Керівник САП: працівники СБУ, які проводять перевірку дотримання законодавства про держтаємницю, доступу до матеріалів справ не отримували

Прем’єрка України заявляє про необхідність нової програми з МВФ у разі затягування війни – Bloomberg

Мін’юст, Міноборони та Мінветеранів запустили соцпроєкт для підвищення правової обізнаності захисників та їхніх родин

Лідер "Батьківщини" Тимошенко назвала світлим днем в Раді обмеження незалежності НАБУ/САП

Директор НАБУ: просимо президента ветувати законопроєкт, який знищує незалежність антикорупційних органів

TI закликала Зеленського накласти вето на законопроєкт про обмеження незалежності НАБУ та САП

Фактично зараз створюється загроза євроатлантичним прагненням нашої країни – директор НАБУ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА