Інтерфакс-Україна
10:21 29.06.2025

Набули чинності санкції США проти Судану за використання хімічної зброї

1 хв читати
Набули чинності санкції США проти Судану за використання хімічної зброї

Санкції Сполучених Штатів проти уряду Судану, запроваджені через застосування хімічної зброї під час минулорічної громадянської війни, набули чинності, повідомляє TRT Global Afrika English.

Вашингтон звинувачує армію Судану у використанні хімічної зброї щонайменше двічі у віддалених районах країни під час бойових дій з парамілітарним угрупованням Сили швидкої підтримки (RSF).

За даними, йдеться, ймовірно, про хлорний газ, який може спричиняти тяжкі ушкодження дихальних шляхів і навіть смерть. Судан заперечує ці звинувачення.

Санкції передбачають обмеження на експорт із США, продаж озброєнь і фінансування та діятимуть щонайменше рік. Водночас США збережуть можливість надання Судану термінової гуманітарної допомоги, продовольства та сільськогосподарської продукції. Деякі обмеження будуть частково зняті, оскільки це вважають необхідним для національної безпеки США.

"Сполучені Штати закликають уряд Судану негайно припинити будь-яке використання хімічної зброї та дотримуватися своїх зобов’язань за Конвенцією про заборону хімічної зброї", — заявив Державний департамент США.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Кабмін поклав на Міненерго функції із забезпечення формування держполітики у сфері управління зоною відчуження

Кабмін пропонує Раді погодити нові норми підтримки сімей з дітьми: підвищення виплат за народження, "єЯсла", "Пакунок школяра"

Кабмін пропонує Раді скасувати адмінвідповідальність за порушення вимог щодо заняття народною медициною

Кабмін пропонує Раді скасувати понад 60 інструментів держрегулювання господарської діяльності у різних сферах

Затвердили запуск грантового конкурсу в межах Brave1 щодо виробництва вибухових речовин в Україні - Свириденко

Умєров доповів президенту України про результати третьої зустрічі з представниками РФ у Стамбулі

Кабмін перепризначив 6-х заступників міністра економіки в об'єднане Мінекономіки, довкілля та сільського господарства

Троє мирних жителів постраждалі через ворожі обстріли Купʼянського району Харківської області - прокуратура

Кабмін звільнив Павліченка з посади заступника міністра енергетики

Кабмін призначив п'ять нових заступників міністра цифрової трансформації

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА