Інтерфакс-Україна
08:59 02.07.2025

Велика Британія та Німеччина готуються підписати договір про взаємну оборону - ЗМІ

1 хв читати
Велика Британія та Німеччина готуються підписати договір про взаємну оборону - ЗМІ

Велика Британія та Німеччина готуються підписати широкомасштабний договір, який передбачає взаємну допомогу у разі загрози будь-якій із країн, повідомляє Politico, опираючись на джерела, знайомі з процесом.

"Прем’єр-міністр Кір Стармер та колишній канцлер Німеччини Олаф Шольц минулого літа заклали основу пакту у спільній декларації, пообіцявши тіснішу співпрацю в питаннях безпеки, миру та економічного розвитку. Очікується, що договір буде підписаний 17 липня до початку літніх парламентських канікул", - зазначено в повідомленні.

Документ, що майже готовий, містить ключовий розділ про оборону, який спирається на Угоду Trinity House, що визнає загрозу одній країні як загрозу для іншої. Це надасть Німеччині гарантії взаємної підтримки з боку двох європейських ядерних держав, що відповідає прагненню канцлера Фрідріха Мерца посилити континентальний стримуючий фактор окремо від США.

Окрім оборонних положень, угода охоплюватиме боротьбу з нелегальною міграцією, розвиток транспорту, досліджень та інновацій, а також транскордонні обміни.

"Договір між Стармером і Мерцом є плодом 18 раундів переговорів, три з яких відбулися віч-на-віч у Берліні та два в Лондоні", - пише видання.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Матернова вітає призначення нового члена ВККС: Україна продовжує судову реформу

Законопроєкти щодо Defence City схвалені фінкомітетом ВР до 2-го читання

На покровський напрямок виділені додаткові сили для знищення диверсійних груп противника – речник Генштабу ЗСУ

Заступник мера Києва Прокопів звільнений з-під домашнього арешту

Україна та Мексика підписали меморандум щодо наукової співпраці в Антарктиці – НАНЦ

Суд зобов’язав підрядника повернути майже 900 тис. грн за невиконані умови договору з будівництва фортифікаційних споруд на Харківщині

Комітет з питань фінансів рекомендує Раді відкликати Дубінського з посади заступника голови фінкомітету - нардеп

Офіс генпрокурора зареєстрував 5 проваджень щодо можливого побиття детективів НАБУ, об'єднану справу розслідує ДБР

Буданов проінспектував позиції на Зміїному та газовидобувних платформах у Чорному морі

Прокуратура Хмельниччини повернула у власність громади частину пам’ятки національного значення – Єврейський некрополь

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА