Інтерфакс-Україна
15:35 07.07.2025

Передано до суду справу щодо незаконного збагачення голови АМКУ Кириленка

2 хв читати
Передано до суду справу щодо незаконного збагачення голови АМКУ Кириленка

Антикорупційні органи України направили до суду справу стосовно чинного голови Антимонопольного комітету України (АМКУ) Павла Кириленка щодо незаконного збагачення на 72 млн грн, повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП).

"Прокурор САП за матеріалами досудового розслідування НАБУ направив до суду обвинувальний акт щодо чинного голови Антимонопольного комітету України за обвинуваченням у незаконному збагаченні на понад 72 млн грн та декларуванні недостовірних відомостей", - йдеться у повідомленні САП у Телеграм-каналі у понеділок.

Досудовим розслідуванням установлено, що у 2020-2023 роках вказана особа, обіймаючи посаду керівника обласної державної військової адміністрації, набула 21 об’єкт нерухомого майна та один люксовий автомобіль шляхом реєстрації права власності на родичів своєї дружини.

За інформацією прокуратури, серед набутого посадовцем майна: сім квартир у містах Києві та Ужгороді загальною площею 688,5 кв. м, будинок площею понад 220 кв. м та дві земельні ділянки під Києвом, два гаражних бокси, шість машино-місць, три нежитлових приміщення загальною площею понад 190 кв. м, автомобіль ВМW Х3.

"Загальна вартість активів склала 72,8 млн грн, частина з них була придбана за ціною, значно нижчою за ринкову. При цьому законні доходи чиновника та членів його родини не давали змоги здійснити таких покупок", - зазначається в повідомленні.

У подальшому з метою приховання факту незаконного збагачення посадовець не зазначив відомостей про набуте майно в деклараціях особи, уповноваженої на виконання функцій держави, за 2020-2023 роки.

14 серпня 2024 року високопосадовцю повідомлено про підозру за ст. 368-5 та ч. 2 ст. 366-2 КК України.

Приводом для розслідування САП та НАБУ стало оприлюднення матеріалів журналістського розслідування "Радіо Свобода".

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Румунія приєднується до PURL і виділяє EUR 50 млн в рамках бюджету 2025 року

Росія двічі за вівторок завдала ударів по Чорноморському порту, внаслідок чого загорівся резервуар з олією - АМПУ

Мешканець Ківшарівки у Харківській області загинув внаслідок ворожого обстрілу - ОВА

Двоє цивільних постраждали під час нічної атаки ворожих БпЛА на Білу Церкву – КОВА

Захисники України в ніч на 31 грудня знищили або подавили 101 зі 127 засобів повітряного нападу росіян

Генштаб зафіксував впродовж доби 149 бойових зіткнень

Сили безпілотних систем уразили за добу 1009 ворожих цілей

Кількість постраждалих від нічної масованої атаки дронів ворога на Одесу зросла до шести - МВА

П'ятеро цивільних дістали поранення впродовж доби внаслідок ворожих ударів у Херсонській області – ОВА

Двоє цивільних поранено внаслідок ворожих атак у Дніпропетровській області – ОВА

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА