Інтерфакс-Україна
13:41 16.07.2025

Кабмін затвердив нові розміри освітніх грантів та додаткові регіональні коефіцієнти для вступників-2025

3 хв читати
Кабмін затвердив нові розміри освітніх грантів та додаткові регіональні коефіцієнти для вступників-2025

Кабінет міністрів ухвалив зміни до умов надання державних грантів у межах вступної кампанії 2025 року, встановивши оновлені розміри освітніх грантів та додатковий регіональний коефіцієнт для окремих категорій вступників.

"Гранти — це інструмент підтримки тих вступників, які мають високі результати НМТ, але не отримали бюджетного місця в омріяному університеті. Ми хочемо, щоб кожен талановитий студент мав шанс навчатися там, де хоче, і за тією програмою, яку сам обирає", - йдеться у повідомленні Міністерства освіти і науки.

Зокрема, з 2025 року гранти становитимуть: 17 тис. грн - грант 1-го рівня для вступників із результатами 150+ балів з двох предметів національного мультипредметного тесту (НМТ) (140+ балів для вступників, що вступають на спеціальності, яким надається особлива підтримка, зазначені у додатку 6 Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2025 році); 25 тис. грн - грант 2-го рівня для тих, хто склав два предмети НМТ на 170+ балів.

"Ці кошти будуть спрямовані на часткову оплату навчання в закладах вищої освіти. Отримати грант можуть лише вступники, яким до цього не було запропоновано за алгоритмом відбору бюджетне місце", - додали у відомстві.

Згідно повідомлення, окрім базових сум, з 2025 року запроваджено додатковий коефіцієнт 1,5 для визначення розміру державного гранту, який буде застосовуватися до вступників, які здобули повну загальну середню освіту у 2025 році в Запорізькій, Сумській, Харківській або Миколаївській областях та вступають до закладів вищої освіти в цих же областях. 

"Застосування цього коефіцієнта покликано підтримати регіони, які тривалий час перебувають під постійною загрозою обстрілів і мають складну безпекову ситуацію. Коефіцієнт не застосовується до вступників із цих регіонів, які вступають до закладів вищої освіти в інших областях, або для тих, хто з інших областей вступає у прифронтові ЗВО", - зазначили в Міносвіти.

У міністерстві додали, що всі регіональні коефіцієнти застосовуються відповідно до фактичної адреси вишу, до який подано заяву.

"Галузеві коефіцієнти для спеціальностей з особливою підтримкою залишаються чинними - їх застосовують до заяв із першим і другим пріоритетом. Вони підвищують конкурсний бал вступника. Це дає змогу залучити абітурієнтів до стратегічно важливих напрямів підготовки. Зауважимо, що для деяких спеціальностей доступні лише гранти другого рівня", - розповіли в Міносвіти.

Зокрема, для обчислення розміру гранту також застосовуються коефіцієнти залежно від спеціальності, на яку подається заява.

Так, коефіцієнт 1,5 застосовується для таких галузей знань: Освіта / Педагогіка; Біологія; Природничі науки (крім Екологія, Географія); Математика та статистика; Механічна інженерія; Електрична інженерія; Хімічна інженерія та біоінженерія; Електроніка, автоматизація та електронні комунікації; Виробництво та технології; Архітектура та будівництво; Аграрні науки та продовольство; Терапія та реабілітація.

Коефіцієнт 1,3 застосовується для таких галузей знань: Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація; Хореографія; Музичне мистецтво; Сценічне мистецтво; Філологія (спеціалізації з української мови та літератури, кримськотатарської мови та літератури, фольклористики); Інформаційні технології; Ветеринарія; Охорона здоров’я (крім Терапія та реабілітація, Громадське здоров’я).

Водночас, якщо спеціальність не входить до жодного з вищезазначених переліків, коефіцієнт становить 1.

Для деяких спеціальностей застосовується лише грант 2-го рівня (25 тис. грн), тобто отримати його можна тільки тоді, якщо мінімум два предмети НМТ складено на 170+ балів. У цьому переліку такі спеціальності: Журналістика; Управління та адміністрування; Право; Сфера обслуговування; Публічне управління та адміністрування; Міжнародні відносини; Менеджмент соціокультурної діяльності; Економіка; Стоматологія; Філологія (крім спеціалізацій з української мови та літератури, кримськотатарської мови та літератури, фольклористики).

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Підтримати Києво-Могилянську академію можна і без приватизації - Квіт

Шмигаль про роботу прем'єром: багато викликів, важкі рішення, невпинна робота

Рада визнала депортацію українців з території Польщі у 1944-1952 роках

Українські релігійні діячі обговорили з Келлогом зміцнення зв’язків між українськими церквами та релігійними середовищами США

Держетнополітики ініціюватиме можливость довготривалого перебування священнослужителів за кордоном для душпастирської діяльності

Київський адвокат відбуватиме 15 років ув’язнення за роботу на спецслужби РФ

Умєров відзвітував за два роки на посаді міністра оборони

Держкіно та Одеський міжнародний кінофестиваль уклали договір про надання фінансової підтримки

УЧХ підписав меморандум про співпрацю з Вищою школою публічного управління

САП відкрила кримінальне провадження проти віцепрем'єра Стефанішиної – нардеп

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА