Інтерфакс-Україна
17:16 18.07.2025

СБУ повідомила заочну підозру російському генералу, який віддав наказ бомбардувати цивільні будинки під час боїв за Київ

1 хв читати

Служба безпеки України задокументувала нові злочини екскомандувача Східного військового округу Збройних сил РФ генерал-полковника Олександра Чайка, який віддав наказ бомбардувати цивільні будинки під час боїв за Київ.

В телеграм-каналі в п'ятницю СБУ повідомляє, що російський генерал, перебуваючи на посаді у березні 2022 року, наказав задіяти бойову авіацію та артилерію по селищу Тетерівське Вишгородського району на Київщині.

"Для здійснення атак окупанти використали авіабомби, зокрема ФАБ-500, а також снаряди до реактивних систем залпового вогню БМ-27 "Ураган" та некеровані авіаційні ракети С-8", - йдеться в повідомленні СБУ.

Співробітники СБУ здобули аудіоперехоплення, де Чайко віддає підлеглим бойовий наказ на застосування важкого озброєння по цивільних об’єктах українського селища.

"Як встановило розслідування, за 8 днів масованих ударів по населеному пункту ворог знищив 73 будинки. Під час обстрілів загинуло двоє місцевих жителів", - наголошують в українській спецслужбі.

Рік тому СБУ повідомила Чайку про підозру за злочинний наказ бомбардувати фугасними авіабомбами багатоквартирні будинки у Бородянці на Київщині у березні 2022 року.

На підставі зібраних доказів слідчі СБУ заочно повідомили фігуранту про нову підозру за ч. 2 ст. 438 Кримінального кодексу України (воєнні злочини, які спричинили загибель людей).

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Трамп заявив про "гарну розмову" з європейськими лідерами та прогрес у переговорах з РФ

Європа оприлюднила план гарантій безпеки для України з шести пунктів та застерегла проти зміни її кордонів силою

Раді рекомендують ухвалити закон про Кіберсили ЗСУ – нардеп

Зеленський: Ми обговорюємо гарантії безпеки. І перед тим, як робити ті чи інші кроки на полі бою, військо й цивільне населення повинні мати чітке розуміння

Європа оприлюднила план гарантій безпеки для України з шести пунктів та застерегла проти зміни її кордонів силою

У Києві відбулася презентація документального фільму про спецоперацію ГУР з повернення українських жінок та дітей із Сирії

Наступний раунд переговорів щодо України може відбутися в Маямі – ЗМІ

Юрчишин оприлюднив список журналістів, за якими стежили фігуранти справи Міндіча

Туск: Є багато ознак того, що після сьогоднішньої зустрічі в Берліні ми будемо на крок ближче до миру

Світло відновили ще для 125 тис. родин Одещини

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА