Інтерфакс-Україна
16:24 21.07.2025

Україна домовилася з Францією про створення фонду на 200 млн євро для підтримки критичної інфраструктури та економіки з 2026р - Свириденко

2 хв читати
Україна домовилася з Францією про створення фонду на 200 млн євро для підтримки критичної інфраструктури та економіки з 2026р - Свириденко
Фото: https://t.me/s/svyrydenkoy/

Прем'єр-міністр України Юлія Свириденко обговорила з міністром закордонних справ Франції Жан-Ноелем Барро питання зброї, фінансів, відбудову і санкції проти РФ.

"Говорили предметно — про зброю, фінанси, відбудову, санкції. Французькі колеги побачили, як живе Київ після нічних атак. І це дуже добре посилює розмову про дрони, ППО та винищувачі. Вони потрібні прямо зараз. Тож одна з тем — збільшення військової допомоги та перехід до спільного виробництва в Україні", - написала Свириденко в телеграм-каналі по результатам зустрічі в Києві.

За її словами міністр економіки Олексій Соболев підписав із французькою стороною дві декларації.

Зокрема, перша - про створення нового фонду на 200 млн євро для підтримки критичної інфраструктури та економіки з 2026 року.

"Минулого року попит на першу програму втричі перевищив її бюджет — заявки на 750 млн при наявних 200. Це добрий сигнал: український і французький бізнес бачать спільні проєкти", - написала вона.

Друга декларація — про підготовку міжурядової угоди щодо стратегічних проєктів: оборона, енергетика, цифровізація, критичні мінерали.

"Мова не тільки про інвестиції, а й про кооперацію, технології, доступ до європейських ринків", - підкреслила Свириденко.

Окремо сторони обговорили про фінансування дронової програми у 2025 році, зокрема, йде пошук варіантів як прискорити закупівлі та активізувати інші джерела фінансування.

"І ще один важливий аспект — санкції. Французька сторона поділилася міркуваннями щодо можливих підходів до формування нових пакетів. Зокрема, щодо більш гнучкого формату, прив’язаного до конкретних цілей і часових орієнтирів", - написала прем'єр.

В свою чергу міністр економіки Олексій Соболев, заявив, що з початку 2026 року буде створено новий фонд для фінансування проєктів у критично важливих секторах економіки з обсягом 200 млн євро.

"Проте зміниться логіка фінансування: кошти залучатимуться від французьких компаній, українських партнерів, урядів обох країн, місцевої влади та міжнародних донорів", - додав він.

Крім того, до кінця 2025 року буде підписано нову міжурядову угоду, яка передбачає: поглиблення економічної співпраці у сферах оборони, енергетики та ВДЕ, ядерної енергетики, транспорту, цифрових технологій, аерокосмічної галузі, сільського господарства, водопостачання, критичних мінералів та металів; створення умов для залучення французьких інвестицій та інтеграції українських компаній до європейських виробничих ланцюгів; спільну реалізацію масштабних проєктів та пошук механізмів для їх підтримки; підтримку реформ, пов’язаних з інтеграцією України до європейського ринку та енергетичної системи.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ПС ЗСУ: 157 ворожих БпЛА знешкоджено, є влучання балістики та 12 безпілотників

Облрада: Удари по трасах за Павлоградом та атаки на Тернівку не випадкові - загроза для людей і економіки Дніпропетровщини

Генштаб зафіксував впродовж доби 179 бойових зіткнень

Трамп заявив, що може "врятувати" ООН від фінансового колапсу, однак не підтвердив, чи США сплатять заборгованість

Ворог завдав удари по 35 населених пунктах Запорізької області, поранено 10 людей - ОВА

У січні окупанти захопили майже вдвічі менше території, ніж у грудні - 245 кв. км - DeepState

Сьогодні Дніпропетровщина в жалобі за шахтарями, загиблими в результаті ворожої атаки - ОВА

Російські війська обстріляли житлові квартали Дніпровського району Херсона, відомо про двох постраждалих

Окупанти за добу втратили 850 осіб та 148 од. спецтехніки - Генштаб

2 лютого: Яке сьогодні свято, все про цей день

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА