Інтерфакс-Україна
18:26 23.07.2025

Генпрокурор: Якщо вам допоможе - можу розписатися кров’ю, що не зловживатиму повноваженнями

2 хв читати
Генпрокурор: Якщо вам допоможе - можу розписатися кров’ю, що не зловживатиму повноваженнями

Генеральний прокурор Руслан Кравченко запевняє, що діятиме в межах закону при виконанні своїх службових обов’язків.

"Я несу відповідальність і повинен приймати свої рішення відповідно до законів, які регламентують мої повноваження", - сказав він журналістам в середу у Києві.

Водночас Кравченко наголосив, що оцінювати його дії можна буде лише за результатами в майбутньому.

"Я можу відповідати зараз перед вами, що я буду не зловживати своїми правами наданими і збільшеними, авжеж, тільки на словах. А перевірити – суспільство, і правоохоронні органи, і парламент - може тільки по діям моїм, які відбудуться в майбутньому. Правильно? Можу кров’ю розписатися, якщо вам допоможе", - сказав він.

Кравченко також повідомив, що у нього не запитували думки щодо збільшення повноважень генпрокурора і сам він про це не просив.

У середу, 22 липня, Верховна Рада 263 голосами прийняла в цілому закон "Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо особливостей досудового розслідування кримінальних правопорушень, пов’язаних із зникненням осіб безвісти за особливих обставин під час дії воєнного стану" за правками, яким обмежила незалежність НАБУ та САП.

Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук одразу підписав закон та направив його на підпис президенту України Володимиру Зеленському, тоді як за звичайної практики це відбувається після розгляду блокуючих постанов, які вносять опоненти. Того ж дня президент України Володимир Зеленський його підписав.

Низка політиків та громадських діячів, а також представники Європейської комісії виступили категорично проти цього законопроєкту та закликали Зеленського ветувати його.

У Києві, Львові, Дніпрі та Рівному у вівторок ввечері пройшли акції протесту проти прийнятого Верховною Радою законопроєкту.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Федоров: РФ запускає дрони зі Starlink, нам потрібно реагувати на це дуже швидко

Внаслідок атак без світла споживачі чотирьох регіонів, ще понад 500 н. п. в 10 областях знеструмила негода – Міненерго

Дві людини загинули, троє поранено на Донеччині через ворожі обстріли - ОВА

СБУ затримала коригувальника, який допомагав рашистам знищувати об’єкти Сил оборони на Одещині

Буданов у день пам’яті жертв Голокосту: Пасивна пам’ять не є запобіжником від нових геноцидів, доказ цього – агресія РФ проти України

Місто Броди на Львівщині накрило їдким димом після російського удару по обʼєкту інфраструктури

Кількість постраждалих внаслідок атаки ворожих дронів на Одесу зросла до 23 - ОВА

Кількість загиблих від снігової бурі в США перевищила 30 осіб

Лісовий: У найближчі тижні вчителі розпочнуть отримувати оновлені нарахування зарплати

Міносвіти запустило гарячу лінію для консультацій громад щодо виплати зарплат вчителям

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА