Інтерфакс-Україна
12:54 18.08.2025

Качка сподівається, що глобальні переговори щодо перемирʼя вплинуть на відкриття переговорів про вступ України в ЄС

2 хв читати
Качка сподівається, що глобальні переговори щодо перемирʼя вплинуть на відкриття переговорів про вступ України в ЄС

Віцепремʼєр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Тарас Качка сподівається, що глобальні переговори щодо перемирʼя в Україні вплинуть на те, щоб Україна отримала одностайність при відкритті переговорів про вступ в Європейський Союз.

"На сьогоднішній день в нас план, власне, проведення переговорного процесу тримається. Ми до кінця вересня завершимо заплановані скриннені сесії по п'ятому Кластеру. Вже все підготовлено, всі презентації, всі репетиції проведені. Ми також в кінці минулого тижня направили Європейській комісії на узгодження проект переговорної позиції ще по одному Кластеру", - сказав Качка під час презентації Програми дій уряду в понеділок в Києві.

За його словами, в вересні-жовтні Україна очікує звіти від Європейської комісії, а також затвердження переговорних позицій.

"Ми точно знаємо, що маємо підтримку 26, і зараз активно працюємо з 27-ю державою-членом. І сподіваюся, що фаза глобальних переговорів щодо перемирʼя в Україні і взагалі геополітичної будови світу, вона теж вплине на те, щоб ми отримали одностайність і відкрили ці переговори. Це зараз більше питання політичне, ніж питання організаційне", - додав він.

Згідно з проектом Програми дій уряду, серед пріоритетів в роботі віцепремʼєр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України: готовність до переговорів про вступ до ЄС за всіма 6 Кластерами до кінця 2025 року; діалог з НАТО; прогрес в рамках Пакету Розширення — позитивний Звіт Європейської комісії; відкриття переговорів з АСАА — ухвалення двох ключових законопроєктів; лібералізація ринків з ЄС Національна програма впровадження acquis — план імплементації всіх актів ЄС; формування переговорної позиції щодо критичних економічних питань; дерегуляція при входженні до ЄС - формування переговорної позиції, що уможливлює здійснення дерегуляційних ініціатив; затвердження для України винятку по CBAM для стимулювання економіки; трансформація міжурядових комісій у комісії з питань відбудови і проведення щонайменше 5 комісій з ключовими державами Європи.

Також серед пріоритетів у цьому напрямі: чесне правосуддя, справедливе державне управління та надійний захист прав громадян; впровадження Дорожньої карти з питань верховенства права; впровадження Дорожньої карти з питань функціонування демократичних інституцій; впровадження Дорожньої карти з питань реформи державного управління; впровадження Плану заходів щодо захисту прав осіб, які належать до національних меншин (спільнот) України; отримання Дорожньої карти для вступу України до ОЕСР; відкриття ЗВТ з країнами-партнерами — ратифікація з ОАЕ та Туреччиною; запуск переговорів про ЗВТ з країнами Балкан та Північної Африки; підписання угоди про захист інвестицій з Японією.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Терор РФ проти України вийшов на новий рівень, заявляє глава МЗС Австрії

РФ вночі атакувала транспортну інфраструктуру Кременчука, намагаючись пошкодити переправу через Дніпро, рух автомобілів відновлено

Трамп зробив останнє попередження ХАМАС

Зустріч із Трампом на Алясці дала Путіну те, що він хотів – Зеленський

На честь Дня воєнної розвідки України Москву "прикрасили" листівками з написом "відповідальність неминуча" - джерело

Петиція до Кабміну про гідний рівень оплати праці педагогам набрала 25 тис. голосів

Робота з ліквідації наслідків ворожої атаки в Києві продовжиться зранку понеділка, двоє загиблих та 20 постраждалих

Зеленський анонсував зустріч у форматі "Рамштайн" наступного тижня

Унаслідок ворожого мінометного обстрілу Куп’янська поранено 6-річну дитину

У Харкові внаслідок зіткнення мотоциклістів постраждали троє пішоходів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА