Інтерфакс-Україна
13:03 27.08.2025

Туск призначить заступника голови МЗС радником, щоб усунути помічників Навроцького від переговорів щодо України

1 хв читати
Туск призначить заступника голови МЗС радником, щоб усунути помічників Навроцького від переговорів щодо України

Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск має намір призначити заступника міністра закордонних справ Роберта Купецького власним радником з питань безпеки, який братиме участь у зустрічах, які стосуються мирних перемовин щодо України, пише польське видання "Gazeta Wyborcza".

"Це спосіб усунути помічників Кароля Навроцького від експертних переговорів щодо припинення бойових дій в Україні", - пише видання з посиланням на власні джерела.

За даними "Gazeta Wyborcza", Купецький зараз курує політику безпеки та трансатлантичні відносини в МЗС Польщі та є досвідченим дипломатом, зокрема, він обіймав посаду посла Польші в США з 2008 по 2012 рік.

"Його завданням тепер буде безпосередньо інформувати прем'єр-міністра про міжнародну ситуацію та загрози безпеці Польщі та Європи. Перш за все, він братиме участь у зустрічах ключових посадовців у сфері безпеки країн НАТО, які стосуються припинення, а точніше, призупинення, війни в Україні, та просувати польську позицію на цих зустрічах", - йдеться в повідомленні.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Туск заявив, що не в інтересах Польщі екстрадувати до Німеччини українця, затриманого за підозрою в підриві російських газопроводів – ЗМІ

Чисті міжнародні резерви України виросли до нового рекорду – $32,2 млрд, валові – до $46,5 млрд – НБУ

Трамп повідомив, що минулого тижня у війні РФ проти України загинуло 7812 солдатів

Зеленський звільнив своїм указом Куцевола з посади посла у Латвії

Росія різко збільшила експорт нафти на тлі українських атак по НПЗ – ЗМІ

Нафтогаз відновив постачання газу в Шостці після ударів російських агресорів - Корецький

Сили оборони відбили з початку доби 174 ворожі атаки - Генштаб

Робочі танки в російській армії закінчилися – OSINT

РФ, Іран та КНДР втрачають доступ до постачання військових компонентів і почали їх підробку

УЧХ підтримує жителів Шостки після російських повітряних атак

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА