Інтерфакс-Україна
17:41 04.09.2025

Міноборони та Мінцифри оголосили грантовий конкурс Brave1 для рішень на основі ШІ

1 хв читати

Міністерство оборони та міністерство цифрової трансформації України запускають грантовий конкурс платформи Brave1 для "проривних" рішень на основі штучного інтелекту (ШІ або AI).

Як йдеться у повідомленні у телеграм-каналі міністра оборони Дениса Шмигаля, виробники можуть отримати до 100 млн грн фінансування.

"Насамперед держава зацікавлена в рішеннях, які значно збільшать автономність місій: автономні дрони; ⁠автономні модулі наведення та термальні системи наведення для дронів-перехоплювачів; AI-рішення для перехоплення та нейтралізації КАБ; середовища симуляцій для навчання та тестування автономних бойових систем з ШІ", - написав він.

Зазначається, що сьогодні більш ніж 200 компаній у Brave1 працюють над AI-технологіями, які вже змінюють хід війни.

"Держава готова підтримати стартапи, які дадуть Україні технологічну перевагу над ворогом… Створюємо нову технологічну силу, здатну забезпечити надійну оборону для України в майбутньому", - акцентував міністр.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Міністр Сухопутних військ США Дрісколл цього тижня відвідає Київ — Єрмак

У переговорах США та України щодо мирного плану залишаються невирішеними три ключові незгоди - ЗМІ

Шмигаль обговорив із заступницею Генсека НАТО підтримку України та наслідки атаки на Київ

Єрмак: З ТОТ повернули ще трьох українських дітей у межах ініціативи Bring Kids Back UA

На Дніпропетровщині російські війська атакували рятувальників FPV-дроном під час ліквідації наслідків обстрілу — ДСНС

Зеленський: Працювали з українською переговорною командою щодо тексту в документі, який напрацьований зі США в Женеві

Трамп готовий зустрітися із Зеленським та Путіним після фіналізації мирної угоди щодо припинення війни

Зеленський обговорив із Фріланд питання відбудови та енергетичної стійкості України

Коаліція охочих погодилася продовжувати підтримку України – Стубб

Президент Єврокомісії: Інтереси України – це наші інтереси, ми й надалі будемо твердо підтримувати Україну в майбутніх переговорах

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА