Інтерфакс-Україна
10:35 06.09.2025

Підсанкційна особа часів режиму Януковича та столична забудовниця підозрюються у незаконному заволодінні 18 га землі

2 хв читати
Підсанкційна особа часів режиму Януковича та столична забудовниця підозрюються у незаконному заволодінні 18 га землі

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) та Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) викрили схему заволодіння та подальшої легалізації 18 га землі державної власності ринковою вартістю понад 160 млн грн.

"До реалізації оборудки причетні колишній народний депутат України від Партії регіонів та підконтрольні йому дві особи, столична забудовниця та підконтрольна їй особа, а також екскерівник обласного управління Держгеокадастру України", - повідомило НАБУ у телеграм у суботу.

Усім повідомлено про підозру за ч. 5 ст. 191 та ч. 3 ст. 209 КК України.

Як інформує НАБУ, навесні 2021 року під час корпоративного конфлікту між екснардепом та забудовницею за контроль над гуртовим ринком сільськогосподарської продукції у передмісті Києва в останньої виник умисел щодо виведення активів ринку на підконтрольних юридичних та фізичних осіб.

"На виконання злочинного плану службові особи Головного управління Держгеокадастру у Київській області всупереч встановленому порядку внесли в Державний земельний кадастр зміни, що дозволило вказаному органу розпоряджатись земельним масивом, на якому розташовується гуртовий ринок площею понад 150 га. Надалі вказану земельну ділянку передали в оренду товариству, підконтрольному забудовниці", - йдеться у повідомленні.

Після цього керівник товариства відмовився від частини отриманої в оренду землі на користь 9 наперед визначених осіб, які на підставі наказу в.о. керівника Головного управління Держгеокадастру у Київській області з порушенням норм земельного законодавства одержали у власність 9 земельних ділянок площею 18 га.

Згодом зазначені земельні ділянки на підставі удаваних правочинів продали трьом товариствам, пов’язаним із забудовницею.

У процесі врегулювання конфлікту забудовниця та екснардеп підписали меморандум ("понятійку") щодо спільного використання земельного масиву, зокрема для забудови. А у вересні 2021 року довірена особа ексобранця увійшла до складу бенефіціарів товариств-власників земельних ділянок.

Подальше розпорядження земельним масивом було зупинене арештом, накладеним за клопотанням прокурорів САП.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Херсонщина зазнала масованих обстрілів: одна людина загинула, семеро поранені, серед них дитина — ОВА

Окупанти за добу завдали 856 ударів по 29 населених пунктах Запорізької області - ОВА

Заступник голови апарату американської адміністрації Міллер: США вважають Гренландію своєю територією, але війни за неї не планують

Окупанти за добу втратили 940 осіб та 157 од. спецтехніки - Генштаб

6 січня: Яке сьогодні свято, все про цей день

Канада вітає призначення Христі Фріланд радницею з питань економічного розвитку в Україні - Карні

Близько десяти венесуельських танкерів відправили нафту за кордон всупереч блокаді США - ЗМІ

Німеччина готується до можливих гібридних атак Росії на важливі об’єкти інфраструктури - ЗМІ

Сили оборони відбили з початку доби 172 ворожі атаки - Генштаб

Трамп: у Венесуелі не буде виборів щонайменше протягом 30 днів, Родрігес співпрацює з США

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА