Інтерфакс-Україна
13:15 09.10.2025

Встановлено особу російського командира, який віддав наказ розстріляти цивільних у Куп'янську

1 хв читати
Встановлено особу російського командира, який віддав наказ розстріляти цивільних у Куп'янську

Служба безпеки за процесуального керівництва Харківської обласної прокуратури ідентифікувала особу російського командира, який причетний до розстрілу трьох цивільних мешканців Куп’янська 2 жовтня цього року.

"Йдеться про громадянина рф Андрія Сиротюка – командира 121-го полку 68-ї мотострілецької дивізії 6-ї загальновійськової армії РФ", - повідомляє СБУ.

За даними слідства, російські військові перевдягнулися у цивільне вбрання і під виглядом місцевих жителів проникли на околиці Куп’янська. Вони майже впритул розстріляли двох чоловіків та жінку, які намагалися евакуюватися з міста вглиб території України. Як зазначають в СБУ, таким чином окупанти хотіли посіяти паніку у Куп’янську.

Слідчі СБУ розслідують дії російських військових за ч. 2 ст. 438 Кримінального кодексу України (воєнні злочини, які спричинили загибель людей).

Також триває всебічне документування та збір доказів цього злочину для Міжнародного кримінального суду.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

У Києві передано в суд справу двох військових, які ухилялися від служби в умовах воєнного стану – прокуратура

Група Winner не підтримує подальше продовження пільг на електромобілі – заява

Прифронтові і переміщені університети отримають додаткові 10% держфінансування

Україна закриває своє посольство в Гавані – глава МЗС

Наразі опрацьовується близько 17 тис. записів про можливі випадки депортації українських дітей – заступниця міністра юстиції

Клименко на нараді у Харкові обговорив оперативну обстановку та готовність до реагування в осінньо-зимовий період

Угорщина не скасує односторонньо заборону на імпорт української агропродукції – аграрний міністр

Суд заарештував ексголову "Укренерго" Кудрицького із правом застави в 13,7 млн грн

Трамп має намір зустрітися з Орбаном 8 листопада - ЗМІ

Творці мультфільму "Маша і Ведмідь" можуть бути спонсорами тероризму - Юрчишин з посиланням на Мінкультури

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА