Інтерфакс-Україна
18:20 21.10.2025

NEXI готове розширити страхування воєнних ризиків для відновлення України

1 хв читати
NEXI готове розширити страхування воєнних ризиків для відновлення України

Японське експортно-кредитне агентство (NEXI) готове розширити страхування воєнних ризиків в Україні, що є ключовим для залучення японських інвестицій і технологій до відновлення української промисловості та інфраструктури.

Як повідомляється на сайті Міністерства економіки, довкілля і сільського господарства, про це йшлося на робочій зустрічі української делегації на чолі з главою Мінекономіки Олексієм Соболевим та президента NEXI Ацуо Куроди 21 жовтня 2025 року в Токіо.

В ході зустрічі також зазначалось, що Україна готується до запровадження компенсацій для підприємств по всій території України, де працюють страхові компанії. Спеціальна компонента прямих компенсацій буде діяти для прифронтових регіонів. Це зробить страхування, зокрема NEXI, доступнішим. Україна зацікавлена у використанні інструментів NEXI для страхування постачання японського обладнання в межах ініціативи "Промисловий Рамштайн".

Була досягнута домовленість про розширення співпраці з іншими експортно-кредитними агентствами, зокрема польським KUKE та британським UKEF.

"Розширення співпраці з NEXI – це крок до розблокування японських інвестицій і підтримки промислового відновлення. Війна не скасовує розвиток, а навпаки. Ми активно шукаємо рішення, які дозволяють залучати фінансування і запускати проєкти вже сьогодні", – зазначив Олексій Соболев.

В інформації підкреслюється, що NEXI вже покриває близько половини обсягів японського експорту та інвестицій в Україну.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Німеччина змінює систему підтримки українців, які прибули до країни з квітня 2025р. - ЗМІ

У Саудівській Аравії шкодують про те, що багато домовленостей, досягнутих у травні з Трампом, наразі реалізувати не вдалося - ЗМІ

Єрмак провів зустріч з послом ЄС в Україні, обговорили енергетику і боротьбу з корупцією

Дві підставні іранські компанії зареєстровані в Україні потрапили під санкції Мінфіну США

Сибіга після зустрічі G7: деякі партнери анонсували нові оборонні та енергетичні пакети

Зеленський провів розмову онлайн з представниками Сенату США

Уряд Німеччини зберігає довіру до України на тлі корупційного скандалу в енергетиці - ЗМІ

Сибіга поділився з главою МЗС Саудівської Аравії думками щодо того, як країни Затоки можуть сприяти досягненню миру в Україні

Глави МЗС G7 підтвердили підтримку України у захисті територіальної цілісності, погодилися, що поточна лінія зіткнення має бути відправною точкою для переговорів - заява

Сибіга на зустрічі з бразильським колегою наголосив на готовності України до беззастережного припинення вогню

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА