Інтерфакс-Україна
16:29 25.10.2025

Зеленський: Розраховуємо на 150 літаків Gripen для України, і перші мають з'явитися наступного року

2 хв читати
Зеленський: Розраховуємо на 150 літаків Gripen для України, і перші мають з'явитися наступного року
Фото: https://www.bbc.com

Президент України Володимир Зеленський заявив, що шведські винищувачі Gripen E здатні значно підсилити бойову авіацію України, наша країна розраховує на 150 таких літаків, перші мають з’явитися наступного року.

"Разом зі Швецією Україна значно збільшить свою бойову авіацію. Це амбітне завдання, і його треба виконати. Зараз історичний крок – домовленість зі Швецією про бойові літаки "Гріпен", і це хороший вибір. Ми розраховуємо на 150 таких літаків для України, і перші мають зʼявитися наступного року", - заявив він під час відеозвернення у Телеграмі у суботу.

Зеленський назвав історичною угоду, що була укладена з Saab щодо намірів про постачання літаків Gripen.

"Гріпени" для України – це частина наших гарантій безпеки. Такі Повітряні сили, які зможуть захистити наше небо на сто відсотків. І такої масштабної угоди щодо бойової авіації для України ще не було. Історичне досягнення. Працюємо, щоб повністю реалізувати", - йдеться у повідомленні.

Як повідомлялось, 22 жовтня під час візиту президента України до Швеції Зеленський і прем’єр-міністр Ульф Крістерссон розпочали роботу над отриманням Україною літаків Gripen.

"Сьогодні є такий перший документ між нашими країнами, який відкриває шлях для отримання Україною серйозного флоту бойових літаків шведського виробництва Gripen", - наголосив Зеленський.

Крістерссон вважає, що перші постачання новітніх винищувачів Gripen Україні стануть можливі впродовж 3 років. В цьому контексті прем’єр зазначив важливість розгляду всіх можливостей для довгострокового фінансування України, зокрема йде обговорення заморожених російських активів.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

В Україні відкриється бізнес-центр для активізації співпраці британського і українського ОПК

ВАКС визначив для Тимошенко заставу в 33 млн грн та процесуальні обов'язки

Фінляндія надає Україні 31-й пакет оборонної допомоги на суму EUR 98 млн

Чехія зможе постачати таку саму кількість боєприпасів, що і раніше, – президент

Тимошенко оскаржуватиме рішення суду, якщо буде застосована застава

Президент Чехії вважає, що у документах щодо досягнення миру є низка болючих поступок, які Україна готова зробити за умови, що це приведе до миру

Зеленський анонсував зустрічі української делегації з представниками Трампа в США цими днями

Зеленський: Вчора споживання енергетики було на 18 ГВт, а були можливості на 11 ГВт

Україна зранку отримала серйозний пакет ракет до ППО – Зеленський

Росія відтерміновує підписання угоди та закінчення війни – Зеленський про заяву Трампа

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА