Інтерфакс-Україна
19:26 26.10.2025

1200 дронів за тиждень: Зеленський закликав до спільної відповіді та повідомив про постачання "Міражів" і ракет

2 хв читати

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що за тиждень Росія застосувала проти України майже 1 200 ударних дронів і близько 50 ракет, та закликав партнерів до спільної відповіді, зазначивши про рішення Франції передати винищувачі "Міраж" і ракети для ППО.

"Тільки за один цей тиждень росіяни застосували проти України майже 1200 ударних дронів і вже 50 ракет різних типів - більшість якраз балістичні. Захист від такої загрози може бути тільки сильною справою - жодна нація у світі не має залишатись наодинці проти такого", - зазначив глава Української держави у вечірньому зверненні.

Президент повідомив, що Україна наближається до ухвалення нових рішень із партнерами щодо посилення протиповітряної оборони: "була моя розмова з канцлером Німеччини, також ми говоримо з деякими іншими партнерами в Європі щодо "петріотів". Окремо хочу подякувати Британії та Франції - є рішення Франції щодо додаткових винищувачів "Міраж" для України та ракет для ППО, Британія допомагатиме нам із ППО й надалі - теж ракетами, і у виробництві дронів-перехоплювачів - дякую за це. Є також нові рішення про внески у програму PURL - Фінляндії та Іспанії. Це програма, щоб купувати американську зброю - ті ж таки ракети для "петріотів"".

Також за словами Зеленського, у Києві від нічної атаки російського безпілотника загинули три людини, ще 31 особа поранена, серед них сім дітей. Він подякував рятувальникам та комунальним службам, які працювали на місцях події.

Зеленський відзначив героїзм українських військових на фронті. "Український спротив – справді героїчний", – зазначив він, додавши, що дії десантників 82-ї Буковинської бригади на Покровському напрямку та в інших районах Донеччини "допомагають нашим позиціям у дипломатії" і забезпечили суттєве поповнення "обмінного фонду" для України.

Глава держави підкреслив, що російські плани наступальної кампанії протягом десяти місяців цього року були зірвані завдяки сміливості українських воїнів.

"Я дякую кожному солдату, сержанту та офіцеру, які воюють там, на Донеччині. Також у Купʼянську й на Запоріжжі - усе це допомагає нашим позиціям у дипломатії, дуже допомагає, загалом нашим відносинам зі світом, завдяки вашій силі, українські воїни, світ і надалі має силу, має мотив тиснути на Росію за цю війну", - підсумував він.

Джерело: https://t.me/V_Zelenskiy_official/16623

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Естонія виділить Україні €3,5 млн на закупівлю систем Starlink у межах IT-коаліції

Посли G7 закликали Зеленського до співпраці з НАБУ та САП

Поліція повернула до зоокуточка левицю, що втекла з вольєра в Хмельницькому

Масштабна історична українсько-польська конференція відбудеться в травні 2026р - голова УІНП

Графіки обмеження електроенергії у неділю продовжують діяти цілодобово

Хор "Гомін" не братиме участь у концерті "Кварталу 95" - співдиректор Львівського органного залу

Умєров: Узгоджено активізацію переговорів про звільнення 1 200 українських полонених

Ми боремося за європейський вибір України – Ахметов привітав з 25 річчям SCM, яка до ювілею оновила айдентику

Росіяни ймовірно розстріляли двох українських військових на околицях Затишшя — Лубінець

Троє загиблих і шестеро поранених через чергові обстріли Херсонщини

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА