Інтерфакс-Україна
18:56 04.11.2025

Качка: у звіті Єврокомісії зазначено, що обмеження воєнного стану є пропорційними і не йдуть далі, ніж потрібно

2 хв читати
Качка: у звіті Єврокомісії зазначено, що обмеження воєнного стану є пропорційними і не йдуть далі, ніж потрібно

У звіті Європейської комісії про євроінтеграційний прогрес України зазначено, що обмеження під час воєнного стану є пропорційними і "не йдуть далі, ніж потрібно", заявив віцепрем’єр з європейської та євроатлантичної інтеграції України Тарас Качка.

Як передає кореспондент "Інтерфакс-Україна", про це Качка сказав на спільному брифінгу з послом ЄС в Україні Катаріною Матерновою у вівторок ввечері.

"Очевидно, що воєнний стан впливає і на роботу і демократичних інституцій, і конституційних свобод. Але що відзначено в звіті, і для нас важливо – що обмеження воєнного стану є пропорційними і не йдуть далі, ніж потрібно. Це досить унікальна історія", - заявив Качка.

За його словами, це означає, що Україна зберігає належний рівень демократичності, відкритості і в свободі слова, і в роботі демократичних інституцій.

"І для нас це важливо, тому що ми зберігаємо демократичний характер нашого суспільства і сподіваємося після закінчення війни його відновити", – сказав він.

Як повідомлялося, у вівторок Європейська комісія презентувала звіт у межах Пакета розширення Європейського Союзу 2025 року. Україна отримала найкраще за три роки відзначення своєї роботи: у кожному з 36 розділів – позитивний результат.

У звіті йдеться про те, що Україна послідовно просувається в імплементації законодавства відповідно до норм Євросоюзу. Європейська комісія підтвердила, що є готовність до відкриття першого, другого та шостого переговорних кластерів.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Українська Frontline Robotics та Quantum Systems створять у Німеччині СП з виробництва дронів

Рада коаліції розглянула виконання Україною міжнародних зобовʼязань - Гетманцев

Розмова Зеленського з делегацією США в Берліні завершилася

Зеленський провів розмову зі звільненими політичними в’язнями з Білорусі

Рада ЄС ввела санкції проти 9 осіб, які сприяють діяльності тіньового флоту РФ

У "Євробаченні-2026" візьмуть участь 35 країн

В Україні вночі та вранці 16 грудня очікуються сильні тумани

В Одесі та області без світла залишаються понад 430 тис. споживачів з понад 600 тис. відключених після атаки в суботу – Міненерго

Сили оборони продовжують операцію з відновлення контролю над Куп’янськом, росіяни змістилися до центру міста – Трегубов

Опади найближчими днями в Україні не очікуються, лише на Лівобережжі пройде невеликий мокрий сніг

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА