Інтерфакс-Україна
16:08 14.11.2025

Польща хоче, щоб Україна брала участь у проєкті SAFE - Міноборони

1 хв читати
Польща хоче, щоб Україна брала участь у проєкті SAFE - Міноборони
Фото: Unsplash

Польща хоче, щоб Україна брала участь у новій оборонній ініціативі Європейського Союзу SAFE (Security Action for Europe), заявив заступник міністра оборони Польщі Павел Залевський.

"Ми хочемо, щоб Україна брала участь у проєкті SAFE. Це дуже важливий європейський інструмент. З одного боку, він посилює фундамент європейської безпеки, тобто європейську оборонну промисловість, а з іншого — надає дуже практичні рішення щодо військового обладнання для європейських держав. Ми хочемо, щоб Україна брала участь у цьому проєкті", - сказав він на пресконференції після зустрічі "Групи п’яти" в Берліні у п’ятницю.

Залевський також зазначив, що Польща має амбіцію стати найбільшим бенефіціаром цієї програми. За його словами, до кінця цього місяця Варшава хоче подати інвестиційний план на понад 43 мільярди євро.

"Ми прагнемо, аби цей план передбачав співпрацю з українськими компаніями, зокрема створення польсько-українських спільних підприємств на території Польщі. Це дуже суттєво посилить українську оборону". – наголосив заступник міністра.

У зустрічі в Берліні також бере участь верховний представник ЄС Кая Каллас. Міністр оборони України Денис Шмигаль приєднався до засідання через відеозв’язок.

Формат "Великої п’ятірки" (Німеччина, Велика Британія, Італія, Польща та Франція) було створено рік тому за ініціативою Німеччини та Франції. Він характеризується, перш за все, своєю європейською спрямованістю – зокрема, на підтримку України та європейської безпеки.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Магістральний водогін на Миколаївщині реконструюють за EUR3,6 млн гранту від Impact Fund Denmark - Nefco

Обмеження електроенергії в суботу застосовуватимуться цілодобово

На Херсонщині дістали поранень четверо цивільних через ворожі обстріли

Уряд розширив повноваження громад щодо відновлення багатоквартирних будинків

Фінляндія, Швеція, Норвегія, Литва, Естонія та Нідерланди планують спільні закупівлі БМП

Запущено серійне виробництво українських дронів-перехоплювачів "шахедів" Octopus

СБС завдали удару по Саратовському НПЗ та сусідньому паливосховищу

Тіла загиблих воїнів Війська Польського перепоховали у Мостиськах на Львівщині

Зеленський підписав закон про 50 тис. грн на народження дитини та інші виплати на дітей

Апеляційний суд у грудні розглядатиме по суті справу за позовом УПЦ (МП) до Києво-Печерської лаври щодо розірвання договору оренди

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА