Інтерфакс-Україна
11:35 19.11.2025

ЗАЕС після чотириденної перерви знову підключена до другої ЛЕП "Дніпровська" 750 кВ – Гроссі

1 хв читати
ЗАЕС після чотириденної перерви знову підключена до другої ЛЕП "Дніпровська" 750 кВ – Гроссі

Запорізька АЕС підключена до лінії електропередач "Дніпровська" 750 кВ після ремонту і чотириденного відключення, повідомив генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії Рафаель Гроссі.

"Українська ЗАЕС знову підключилася до відремонтованої лінії електропередач 750 кВ "Дніпровська" після 4-денного перебою. ЗАЕС знову має дві зовнішні лінії, доступні для життєво важливих функцій ядерної безпеки", – йдеться в повідомленні МАГАТЕ у мережі Х з посиланням на Гроссі.

Як повідомлялося, 23 жовтня ЗАЕС вийшла з 10-го блекауту після завершення ремонту ЛЕП "Дніпровська" 750 кВ та відновлення зовнішнього живлення станції. До цього станція місяць була заживлена від дизель-генераторів.

10 листопада ЛЕП 330 кВ "Феросплавна-1" після ремонту знову була підключена до Запорізької АЕС, забезпечивши вперше за шість місяців резервне живлення.

14 листопада "Дніпровська" 750 кВ  знову була відключена після спрацювання системи захисту. На той момент МАГАТЕ вказувало, що причина відключення розслідується.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

США посилює тиск на іранський тіньовий флот – посол Стефанішина

ППО знешкодила вночі один з найвищих відсотків дронів та ракет, випущених з РФ по Україні, але є влучання на 17 локаціях – ПС ЗСУ

Окупанти влучили у будівлю кондитерської фабрики Roshen в Києві, загибла і 2 з 4 поранених вночі у столиці були саме там

"Укренерго" ввело аварійні відключення в кількох областях після нічного обстрілу РФ

ППО України знешкодило 15 ракет та 357 ворожі БпЛА, зафіксовано влучання на 17 локаціях

Зеленский про нічну атаку РФ: Розраховуємо на реакцію та допомогу всіх наших партнерів

Знову майже 6 тис. будинків Києва без опалення після нічної ворожої атаки - Кличко

Сотні тисяч абонентів залишилися без світла на Чернігівщині через ворожі атаки

Зачинені чотири станції метро "червоної лінії" на лівому березі в Києві - КМДА

Окупанти за добу втратили 930 осіб та 88 од. спецтехніки - Генштаб

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА