Інтерфакс-Україна
13:14 19.11.2025

Корупційний скандал в енергетиці не вплинув на консультації щодо "репараційного кредиту" - Качка

2 хв читати

Віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Тарас Качка заявляє, що корупційний скандал в енергетиці не вплинув на консультації щодо "репараційного кредиту".

"Ні. Реакція уряду на цей скандал абсолютно нормально сприйнята європейськими колегами. Очевидно, що незалежність, швидкість і якість розслідування є визначальними. Це означає, що і антикорупційна інфраструктура працює, це відзначають всі наші партнери. Шляхи вирішення теж є правильними, тому що ми не толеріємо корупцію. І подання на звільнення міністрів, які залучені в цей скандал, є важливим кроком", - сказав Качка журналістам на полях Міжнародного саміту з продовольчої безпеки "Продовольство з України" у Києві у середу, відповідаючи на запитання, чи впливають події, які зараз розгортаються в Україні, на консультації щодо репараційного кредиту.

В той же час, він погодився, що сам по собі такий скандал "не є чимось приємним".

Як повідомлялося, в ЄС розглядають можливість використання російських заморожених активів у розмірі близько EUR170 млрд, які наразі зберігаються у фінансовому депозитарії Euroclear у Брюсселі. Передбачалося, що EUR140 млрд із цих коштів підуть на "репараційний кредит" Україні.

28 жовтня в Єврокомісії заявили, що працюють над виконанням прохання Європейської Ради дати відповіді на питання, що залишаються, стосовно використання для України заморожених російських активів, щоб ухвалити рішення в грудні.

Прем’єр-міністр України Юлія Свириденко заявляє, що Міжнародний валютний фонд може запровадити нову програму, яка напряму не залежить від надання "репараційного кредиту".

Віцепрем’єр Тарас Качка розраховує на узгодження позицій з партнерами по "репараційному кредиту" до 19 грудня.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Переговори про передання Україні винищувачів МіГ-29 взамін за доступ до дронових й ракетних технологій тривають – Генштаб Війська Польського

Міноборони Великої Британії повідомило про загибель військовослужбовця в Україні

Постпред України заявив на Радбезі ООН, що Україна не торгує суверенітетом і територією

Російський НПЗ у Сизрані припинив роботу внаслідок пошкодження українськими дронами - ЗМІ

Очільник Міненерго звільнив всіх членів наглядової ради УРМ

Співробітник ТЦК у Львівській області зазнав нападу і був травмований під час перевірки документів – ОК Захід

Сили оборони відбили з початку доби 164 ворожі атаки - Генштаб

ЗС України остаточно завершили перехід на корпусну систему – Сирський

Шестеро дітей отримали поранення через необережне поводження дорослого зі зброєю в Сумах

Восени в Покровську вже не було українських військ, а нині вони контролюють майже половину міста – Сирський

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА