В Тернополі в лікарнях залишаються 52 постраждалих від російського удару
В Тернополі залишаються в лікарнях 52 постраждалих в результаті російського удару по місту 19 листопада, серед них 17 дітей, повідомила директор департаменту охорони здоров’я Тернопільської обласної військової адміністрації Ольга Ярмоленко.
"Сьогодні в лікувальних закладах міста Тернополя, це чотири лікувальних установи – обласна клінічна лікарня, обласна дитяча лікарня, лікарня швидкої допомоги і лікарня №2 – знаходяться потерпілі від того нещастя, яке трапилося в Тернополі 19 числа. Станом на даний момент в закладах знаходиться 52 пацієнтів, серед них 35 – це дорослі і 17 – діти. В реанімаційних відділеннях різних лікарень знаходиться 12 осіб, двоє – це діти. Але взагалі за медичною допомогою звернулося 95 людей, людям надавалася і амбулаторна медична допомога", - розповіла Ярмоленко під час брифінгу в четвер, 20 листопада.
Найважчими отриманими травмами, розповіла вона, є травми черевної порожнини, осколкові поранення в легенях в печінці, розрив селезінки.
"Це в результаті тиску, під завалами були люди і травми дістали відповідно аналогічні. Переливання крові багато здійснювали, вчора станція переливання крові добре працювала, але в нас запаси крові були, це вже та кров, яка йде на майбутнє. Люди були такі, які відмовилися від госпіталізації, троє померло в лікувальних закладах в першу добу від важких травм, яких вони отримали в результаті", - зазначила Ярмоленко.
Вона наголосила, що медична допомога надається в повному об’ємі, лікувальні заклади забезпечені виробами медичного призначення і медикаментами. Крім того, встановлюється, хто з постраждалих потребує відновлення документів та карток.
"На сторінці Департаменту охорони здоров’я ми розмістили гарячі лінії Департаменту охорони здоров’я та міського відділу охорони здоров’я, де можна дізнатися про стан пацієнтів, про прізвище, хто в якій лікарні і навіть вже допомагаємо з тим, в якому морзі знаходяться загиблі", - додала вона.