Інтерфакс-Україна
16:37 03.12.2025

"Ексрегіонал" отримав 15 років позбавлення волі за коригування ворожих атак по Сумщині - СБУ

2 хв читати

За доказовою базою Служби безпеки 15 років ув’язнення з конфіскацією майна отримав колишній член забороненої Партії регіонів, який шпигував для ворога на Сумщині.

"Як встановило розслідування, завдання ворога виконував 65-річний колишній "функціонер" місцевого осередку забороненої Партії регіонів. Він збирав для рашистів координати підрозділів ЗСУ та Держприкордонслужби, по яких ворог готував удари з далекобійної артилерії та керованими авіабомбами", - йдеться у повідомленні у Телеграм-каналі у середу.

За даними слідства, "ексрегіонал" потрапив у поле зору ФСБ ще до початку повномасштабної війни під час поїздок до родичів в Росію. Після 24 лютого 2022 року на чоловіка дистанційно вийшов співробітник російської спецслужби і запросив розвіддані про дислокацію Сил оборони у прикордонному регіоні.

"Для збору інформації зрадник на власному автомобілі об’їжджав місцевість і приховано фіксував розташування українських захисників", - зазначається у повідомленні.

Крім цього, агент завуальовано випитував інформацію про оборонців Сумщини під час розмов із знайомими. Також у бесідах зловмисник схвально реагував на ворожі обстріли регіону та героїзував окупантів.

Співробітники СБУ затримали агента у червні 2023 року, коли він проводив дорозвідку поблизу укріпрайонів українських військ.

При обшуках у нього вилучено російський паспорт, партійний квиток забороненої Партії регіонів та смартфон із декількома месенджерами, які він використовував для контактів з куратором від ФСБ.

За матеріалами Служби безпеки суд визнав агента винним за двома статтями Кримінального кодексу України: ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану); ч. 1 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф проти України, глорифікація її учасників).

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

США завдали удару по судну наркоторговців у Тихому океані

Росіяни вдарили БпЛА по Харкову - мер

Україні потрібне енергетичне припиненя вогню. Ми наближаємося до гуманітарної катастрофи – гендиректор ДТЕК у Давосі

У Білому домі назвали "продуктивним" перший день тристоронніх переговорів в Абу-Дабі

Трамп розкритикував Канаду через позицію щодо Гренландії та Китаю

На Київщині задіяно понад 4,4 тис. генераторів для забезпечення критичної інфраструктури, очікується додаткове обладнання від партнерів

Єдність та лідерство країн "NB8" посилають потужний сигнал: агресія РФ не буде нормалізована – Сибіга

США та ЄС планують залучити $800 млрд для десятирічного плану відновлення України – Politico

Шмигаль розраховує, що у найближчі дні вдасться перейти від аварійних до погодинних відключень

Умєров про тристоронні переговори між Україною, США та РФ: Завтра будуть ще зустрічі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА