Інтерфакс-Україна
19:13 10.12.2025

Військові витрати в бюджеті Естонії на 2026 рік перевищать 5% ВВП

2 хв читати
Військові витрати в бюджеті Естонії на 2026 рік перевищать 5% ВВП

Парламент Естонії в середу затвердив закон про бюджет на 2026 рік, який передбачає збільшення витрат на оборону на 844,5 млн євро.

Згідно з сайтом парламенту, доходи складуть близько 18,6 млрд євро (на 4,8% більше, ніж у поточному році), витрати - 19,5 млрд євро (зростання на 7,1%). Дефіцит бюджету досягне 4,5% ВВП, що перевищує нормативи ЄС. Але як виняток ЄС дозволив перевищити показник для швидкого збільшення витрат на оборону.

Відповідно до критеріїв НАТО, обороні в 2026 році в Естонії буде приділено особливу увагу. На неї виділяється понад 5% ВВП, що на 844,5 млн євро більше, ніж у поточному році.

Так, збільшаться інвестиції в протиповітряну і протиракетну оборону, в розвиток потенціалу безпілотних літальних апаратів, а також в здатність нанесення дальніх і високоточних ударів. Будуть створені бригада протиповітряної оборони і нові інженерні батальйони, розроблені системи C-RAM для захисту критичної інфраструктури, розширені полігони для тренувань і навчань. Крім того, продовжиться будівництво оборонних промислових парків.

Естонія продовжить надавати Україні підтримку в розмірі 0,25% ВВП, або 110,7 млн євро. Більша частина цих коштів буде спрямована на замовлення для естонської оборонної промисловості.

Бюджет Естонії на 2025 рік прийнятий з дефіцитом 3% ВВП - в межах ліміту, встановленого маастрихтськими критеріями Євросоюзу. Витрати на оборону зросли до 3,3% ВВП (у 2024 році - 3,2% ВВП).

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Ворожі ударні дрони влучили в багатоповерхівки в Одесі, є постраждалі - ОВА

Багатоповерхівка у Білій Церкві пошкоджена внаслідок атаки ворожих БпЛА - КОВА

Пожежа на складах та влучання в багатоповерхівку зафіксовані внаслідок атаки російських БпЛА в Одеській області - ОВА

Румунія приєднується до PURL і виділяє EUR 50 млн в рамках бюджету 2025 року

Посол США при НАТО: розвідувальні служби США і союзників скажуть чи відбулася ця атака насправді - ЗМІ

Сили оборони відбили з початку доби 142 ворожі атаки - Генштаб

В оточенні Макрона кажуть про відсутність доказів атаки на резиденцію Путіна – ЗМІ

Мінрозвитку за пів року запустить нову цифрову процедуру відкриття внутрішніх автобусних маршрутів

Камишін вийшов з наглядової ради "Укрзалізниці", Милованов – "Укроборонпрому"

МЗС України засудило святкування влаштовані окупантами в Маріупольському драмтеатрі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА