Інтерфакс-Україна
17:40 17.12.2025

До українських вишів з окупованого Криму вступає майже на 90% менше дітей, ніж до вторгнення, - представниця президента в АРК

1 хв читати

У 2025 році з території тимчасово окупованого Криму до українських університетів за Квотою-2 вступило 47 дітей, повідомила постійна представниця президента України в Автономній Республіці Крим Ольга Куришко.

"У цьому році маємо 47 дітей. Торік була 51 дитина", - сказала вона, відповідаючи на запитання агентства "Інтерфакс-Україна" під час пресконференції у середу.

Куришко наголосила на тенденції до зменшення вступників. Зокрема, до початку повномасштабного вторгнення їхня кількість могла сягати близько 400 осіб.

За її словами, РФ цілеспрямовано перешкоджає вступній кампанії.

"Російська Федерація знає, коли відбувається вступна кампанія в Україні, і робить все для того, щоб не було зв’язку з українськими навчальними закладами", - зазначила Куришко.

Вона також підкреслила, що РФ вживає заходів, аби унеможливити дистанційне навчання кримських дітей та підлітків за українською програмою.

"Ми отримуємо інформацію про те, що може глушитися зв’язок. Тобто, просто в якийсь момент перестає працювати телефон і інтернет", - додала представниця президента.

Квота-2 - визначена частина обсягу бюджетних місць в українських університетах для вступників з ТОТ.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Глава МЗС Польщі закликав Маска унеможливити використання РФ Starlink для ударів по Україні

Заступник керівника ОП обговорив із очільниками областей приєднання когенераційних потужностей до енергосистеми України

Аварійно-рятувальні роботи на місці удару БпЛА по пасажирському потягу в Харківській області завершено

Мінекономіки: Україна і європейські партнери впроваджують систему моніторингу довкілля і роботу Реєстру збитків

На Одещині відновили електропостачання для 101 тис. родин, без світла залишаються ще 62 тис.

Фрагменти 5 тіл знайдено на місці удару БпЛА по пасажирському потягу в Харківській області - прокуратура

Україна очікує прибуття чергової партії енергетичної допомоги від Словаччини та Молдови - Сибіга

Кількість загиблих після атаки дронів РФ по потягу на Харківщині зросла до чотирьох, ще чотирьох шукають - Зеленський

У столиці без електроенергії залишаються 710 тис. споживачів — Шмигаль

Україна підпише зі США 20-пунктний мирний план, й окремо США підпишуть документ з РФ, а підпису ЄС не буде – Сибіга

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА