Інтерфакс-Україна
10:25 02.01.2026

У Запоріжжі судитимуть військових командирів, яких обвинувачують у виплаті бойових виплатах штабним працівникам - ДБР

1 хв читати
У Запоріжжі судитимуть військових командирів, яких обвинувачують у виплаті бойових виплатах штабним працівникам - ДБР

Державне бюро розслідувань (ДБР) повідомляє про завершення досудового розслідування махінацій з військовими виплатами у Запоріжжі.

У повідомленні на сайті відомства йдеться, що обвинувальний акт скеровано до суду.

"Слідство встановило, що керівник військової частини разом із начальником фінансової служби створили систему збагачення для "своїх". Командир підписував документи про нібито участь наближених до нього штабних працівників у бойових діях на передовій. Начальник фінслужби вносив ці недостовірні дані до розрахункових відомостей", - йдеться у повідомленні.

У документах зазначалось, що обрані військові нібито воювали "на нулі" в Луганській та Харківській областях, хоча насправді вони не залишали місць своєї постійної дислокації. Через ці махінації наближені до керівництва штабні працівники встигли незаконно отримати майже 700 тис. грн "бойових" виплат.

Командир військової частини та начальник фінансової служби обвинувачуються у зловживанні службовим становищем з метою одержання неправомірної вигоди для себе чи іншої фізичної особи, вчинене за попередньою змовою групою осіб, та службовому підроблені (ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364, ч. 2 ст. 366 КК України).

Санкція статей передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 6 років. Вирішується питання щодо відшкодування завданих державі збитків. Суд арештував майно фігурантів.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Окупанти влучили у житовий будинок у Дніпрі – мер

Росіяни вдарили по Кривому Рогу, постраждали 5 людей – ОВА

Найближчими днями в Україні сніжитиме, на дорогах ожеледиця, морози дещо спадуть

Аварійні відключення застосовуються у більшості областей, є знеструмлення у трьох областях після обстрілів – "Укренерго"

УЧХ нагадує: порушення Міжнародного гуманітарного права можуть кваліфікуватися як воєнні злочини

Свириденко: найскладніша ситуація з енергетикою в Києві, Київській, Дніпропетровській, Чернігівській, Сумській та Харківській областях

МХП розміщує євробонди-2029 на $450 млн під 10,5%, акції подорожчали на 3,4%

Мерц: ми не повинні приймати нову епоху політики великих держав, але самим формувати майбутнє

Перший центр психосоціальної підтримки запрацював у Бердичеві - обладміністрація

Жителі Дружківки та Краматорську загинули внаслідок російський обстрілів за добу – обладміністрація

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА