Інтерфакс-Україна
18:51 09.01.2026

Серед членів екіпажу затриманого США судна Bella-1 є українці - посол

2 хв читати
Серед членів екіпажу затриманого США судна Bella-1 є українці - посол
Фото: https://www.facebook.com/olga.kravets.796

Посол України в США Ольга Стефанішина підтвердила, що серед членів екіпажу затриманого Береговою охороною США судна Bella-1 російського тіньового флоту є українські громадяни.

"Ми перебуваємо в постійному контакті з американськими компетентними органами та вже поінформували Держдепартамент про необхідність забезпечення консульського доступу до наших громадян. Посольство тримає ситуацію під контролем та вживає всіх необхідних заходів для встановлення зв’язку з українськими громадянами", - написала Стефанішина в Телеграм у п'ятницю.

В повідомленні зазначається, що 8 січня Берегова охорона США затримала два танкери – Bella-1 та M-Sophia – у зв’язку з підозрою в причетності до транспортування нафти з РФ в обхід санкцій.

Як повідомлялося, США захопили нафтовий танкер Marinera (раніше називався Bella 1), який йшов під прапором РФ, після тижневого переслідування. Велика Британія надала підтримку зусиллям США. Згодом стало відомо, що танкер належить російській компанії "Буревестмарин", про це свідчать дані Глобальної інтегрованої системи судноплавної інформації Міжнародної морської організації (IMO) та російського державного реєстру юридичних осіб.

Пізніше Південне командування США повідомило про захоплення в Карибському морі бездержавного судна М/T Sophia, а згодом і моторного танкера Olina, які також належали до тіньового флоту РФ та перебували під санкціями.

ЗМІ повідомляли про наявність українців серед членів екіпажу цих суден. Посольство України в США направило офіційний запит щодо наявності громадян України серед членів екіпажів танкерів, раніше затриманих США.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

У Краматорську через обстріл зруйновано котельню, що обслуговувала один з мікрорайонів міста

Глава "Укрзалізниці" радить планувати стикування із запасом мінімум у 3-4 години

Пріоритетним напрямом залишається постачання ракет для ППО від партнерів - Зеленський

Зеленський: Головне завдання зараз – відновлення енергозабезпечення всіх будинків після ударів

Зеленський: Повномасштабна війна Росії проти України триває стільки ж, скільки тривала нацистська війна проти СРСР - 1418 днів

У понеділок "Укренерго" застосовуватиме обмеження електроенергії в усіх регіонах України

Міська влада просить харків'ян обмежити пересування транспортом через негоду

Німеччина пропонує місію НАТО для захисту Гренландії на тлі напруженості через заяви США - ЗМІ

У Києві внаслідок пожежі в багатоповерхівці загинули дві людини, дев’ять мешканців евакуйовано - ДСНС

Голова Київської ОВА закликав жителів області не блокувати дороги через відсутність електропостачання

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА