Інтерфакс-Україна
11:06 12.01.2026

Аудит ЄК підтвердив відповідність української системи держконтролю за пестицидами і ветпрепаратами вимогам ЄС

2 хв читати
Аудит ЄК підтвердив відповідність української системи держконтролю за пестицидами і ветпрепаратами вимогам ЄС
Фото: Creative Commons BY 4.0

Аудит Європейської Комісії підтвердив відповідність української системи державного контролю за залишками ветеринарних препаратів, пестицидів та забруднюючих речовин у тваринах і продуктах тваринного походження вимогам Європейського Союзу, повідомила пресслужба Держпродспоживслужби.

"Позитивна оцінка Європейської комісії свідчить про системну роботу Держпродспоживслужби та відповідність українського контролю європейським стандартам. Це створює додаткові можливості для українських виробників і посилює довіру до української продукції в ЄС", - сказав голова Держпродспоживслужби Сергій Ткачук, якого цитує пресслужба.

Зазначається, що метою аудиту було оцінити, як в Україні здійснюється державний контроль за залишками ветеринарних препаратів, пестицидів та забруднюючих речовин у тваринах і продуктах тваринного походження.

Експерти ЄК з Генерального директорату з питань охорони здоров’я та безпечності харчових продуктів (DG SANTE) під час аудиту, що тривав з 29 вересня по 10 жовтня 2025 року, оцінили реалізацію планів державного контролю залишків у харчових тваринах та продуктах тваринного походження, порядок розслідування випадків невідповідностей, можливості та спроможність лабораторної мережі.

За підсумками зроблено позитивний висновок: система державного контролю України відповідає підходам і принципам, що діють у Європейському Союзі. Аудитори підтвердили, що контроль є послідовним, лабораторні дослідження — надійними, а реагування на порушення — ефективним.

"Це означає, що Україна надає достовірні гарантії безпечності харчових продуктів тваринного походження, які постачаються на ринок ЄС. Результати аудиту підтвердили: Україна й надалі залишається у Додатку I Імплементаційного Регламенту (ЄС) № 2021/405, а отже, має право експортувати відповідну продукцію до країн Європейського Союзу", - резюмувала Держпродспоживслужба.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Міністр оборони про боротьбу з російськими БпЛА з супутниковим інтернетом: в Україні зможуть працювати тільки верифіковані Starlink

Дві жінки та 4-річний хлопчик зазнали поранень через атаку БпЛА у Запоріжжі

Буданов привітав воєнних розвідників з Днем департаменту активних дій ГУР

Зеленський: наступні тристоронні зустрічі щодо досягнення миру в Україні призначено на 4 та 5 лютого в Абу-Дабі

Зеленський про другий президентський термін: Залежить від того, як закінчиться війна

Екстрені відключення знову застосовані у Києві – Yasno

Три жінки отримали травми через атаку БпЛА на пологовий у Запоріжжі — ДСНС

Рішення Верховного Суду "не містить жодних приписів щодо припинення поховань, закриття чи перенесення Національного військового меморіального кладовища" – ДУ "НВМК"

Вночі 2 лютого температура знизиться до 18-23° морозу, у північній частині та на Харківщині 22-27°, місцями 30° - Укргідрометцентр

У Генштабі ЗСУ повідомили про ураження ремонтної бази, пунктів управління БпЛА та інших військових об’єктів ворога

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА