Інтерфакс-Україна
10:12 25.09.2012

Брюссель знову закликає Київ вирішити проблеми, що постають на шляху двосторонніх відносин - зустріч Фюле і Хорошковського

2 хв читати

ЄС знову говорить про критичну важливість для відносин Києва і Брюсселя вирішення проблем, які стоять на цьому шляху.

Такі сигнали пролунали під час зустрічі європейського комісара з питань розширення та Європейської політики сусідства Штефана Фюле з першим віце-прем'єром України Валерієм Хорошковським, повідомили агентству "Інтерфакс-Україна" в понеділок у Брюсселі в офісі європейського комісара.

Коментуючи зустріч, Ш.Фюле заявив: "Я щиро сподіваюся, що Україна демонструватиме свою відданість європейським цінностям та реформам, що дозволить нам і далі розвивати наші відносини, підписати, ратифікувати та виконувати Угоду про асоціацію З цією метою проведення майбутніх парламентських виборів, вирішення наслідків виборчого правосуддя і подальші кроки з реформування судової системи і загальний прогрес у реалізації Порядку денного асоціації є критичними".

Єврокомісар також відзначив, що зустріч надала "хорошу можливість" ознайомитися із станом відносин Україна-ЄС, фокусуючись на питаннях, які постають на шляху того, щоб повною мірою скористатися двосторонніми відносинами і рухатися вперед на основі Угоди про асоціацію.

Ш.Фюле відзначив важливе значення для України продемонструвати тверду прихильність верховенству права і демократичних цінностей, підтверджуючи це конкретними діями, з тим, щоб полегшити подальші кроки в напрямку підписання та ратифікації Угоди про асоціацію Україна-ЄС.

"Він повторив, що Україна має докласти всіх зусиль, щоб розвіяти занепокоєння з приводу політично мотивованих судових процесів, вирішивши це питання, як частину більш широкої реформи судової системи. Парламентські вибори, які заплановані на жовтень, мають бути підготовлені та проведені відповідно до міжнародних стандартів, зокрема, і щодо свободи ЗМІ, з рівним доступом до ЗМІ та з дотриманням свободи зібрань", - йдеться в повідомленні.

Крім того, Ш.Фюле і В.Хорошковський обмінялися думками про пріоритетні реформи, закладені в порядку денному ЄС-Україна. Зокрема, вони обговорили необхідність вжиття конкретних заходів щодо поліпшення бізнес-клімату в Україні, а також плани щодо зміцнення системи управління державними фінансами та інші аспекти економічних реформ.

У світлі останніх подій європейський комісар висловив розчарування щодо ухвалення поправок до закону про прокуратури, за якими не були проведені консультації з Венеціанською комісією та які становлять собою втрачену можливість для реформування прокуратури відповідно до європейських стандартів.

Він також висловив занепокоєння з приводу законопроекту про кримінальну відповідальність за наклеп, що може мати негативний вплив на свободу засобів масової інформації, зазначають в офісі Ш.Фюле.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Завод з виробництва брошурувальних пружин для поліграфії почав роботу в ІП "КИТ" в Бучі

Уражено аеродроми базування авіації противника та інші важливі військові об’єкти - Генштаб ЗСУ

Стефанішина заявляє, що всі підписані нею санкційні документи щодо Порошенка надані суду для розгляду

Вночі знешкоджено 406 засобів повітряного нападу ворога з 452

Зеленський: Треба зупинити війну, натиснувши на Росію, відсутність тиску дає війні забирати життя - це співучасть і відповідальність

Навчальний центр ЗАЕС вчетверте з початку року атакували БПЛА

Під час російського обстрілу постраждала бібліотека в Києві, загалом за час вторгнення пошкоджено 808 бібліотек

Вночі Росія "відповіла" на знищений літак атакою на мирних жителів в Україні - Сибіга

Шмигаль після російського обстрілу: Світ має посилювати тиск і бити санкціями по важливих секторах економіки агресора

Мін'юст: відсутнє чітке нормативне регулювання можливості для заброньованих виїжджати за кордон під час відпустки

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА