Інтерфакс-Україна
09:35 03.10.2012

У Брюсселі задоволені зняттям із розгляду законопроекту про криміналізацію наклепу в Україні

2 хв читати
У Брюсселі задоволені зняттям із розгляду законопроекту про криміналізацію наклепу в Україні

Стурбованість Європейського Союзу у зв'язку з планами криміналізації наклепу відкинуто після відповідного рішення Верховної Ради України.

"Новини з Києва про рішення українського парламенту не продовжувати далі з проектом закону, що вводить поправки до Кримінального і Кримінально-процесуального кодексів із метою криміналізації наклепу, відкинули нашу стурбованість щодо цього проекту закону", - повідомив прес-секретар європейського комісара з питань розширення та європейської політики сусідства Штефана Фюле Пітер Стано в коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" у вівторок.

Водночас П.Стано нагадав, що в Європейській Комісії "пильно стежать за цим питанням в контакті з експертами Ради Європи, ОБРЄ та українськими журналістами".

"Як ми заявили раніше, перспективи внесення законодавчих поправок збільшили нашу стурбованість щодо можливого негативного впливу на свободу засобів масової інформації, особливо під час виборчої кампанії", - нагадав він.

Як повідомлялося, 2 жовтня Верховна Рада України ухвалила рішення про скасування прийнятого раніше у першому читанні проекту закону "Про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України щодо посилення відповідальності за посягання на честь, гідність та ділову репутацію людини".

Відповідне питання було винесено на розгляд українського парламенту у вівторок першим, "за" проголосували 349 народних депутатів.

18 вересня Верховна Рада України ухвалила в першому читанні законопроект народного депутата фракції Партії регіонів Віталія Журавського "Про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України щодо посилення відповідальності за посягання на честь, гідність та ділову репутацію людини". Документ пропонує доповнити Кримінальний кодекс України статтею 145-1 "наклеп".

25 вересня стартувала Всеукраїнська акція протесту "Захисти своє право знати. Скажи ні закону про наклеп" проти ухвалення цього закону. Акцію підтримала низка відомих ЗМІ.

Того ж дня В.Журавський зареєстрував проект постанови про скасування рішення Верховної Ради України про ухвалення в першому читанні проекту закону про наклеп. Він наголосив, що сподівається на підтримку з боку парламенту цієї постанови. За словами депутата, він залишається на тих самих політичних позиціях і вважає давно назрілою необхідність посилення відповідальності за наклеп.

З критикою законопроекту про криміналізацію наклепу виступив президент України Віктор Янукович.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

У Києві інтервали руху поїздів метро між станціями "Дарниця" – "Арсенальна" становлять до 10 хвилин

Українці розцінюють дії США у Венесуелі переважно як намагання захопити її ресурси – КМІС

Сибіга: Удар Путіна по Україні вранці — це сигнал тривоги для світових лідерів, які зібралися в Давосі

Одна людина загинула і 13 постраждали внаслідок ворожих обстрілів Харківської області протягом доби

Головою наглядової ради "Нової пошти" переобрано співзасновника Toloka.vc Кириченка

Ворог атакував цивільну інфраструктуру Одещини, БпЛА влучив у багатоповерховий будинок

Унаслідок ворожої атаки на Київщині є загиблий

"Укренерго" повідомило про аварійні відключення через ворожі обстріли

Кличко: Через ворожу атаку понад 5 тис. будинків Києва без опалення, Лівий берег - без води

Під ворожим обстрілом опинилися 39 населених пунктів Запорізької області, троє постраждалих

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА